Krzesła glamour pikowane z kołatką i pinezkami

Na rynku dostępna jest bogata oferta krzeseł zarówno z tworzyw sztucznych drewnianych, jak i tapicerowanych. Dziś zajmiemy się krzesłami tapicerowanymi, które wybieramy planując aranżację naszych eleganckich jadalni czy salonów. Kiedy chcemy aby nasze krzesło było właśnie bardzo eleganckie wówczas zwracamy uwagę na krzesła glamour pikowane z kołatką i pinezkami.

Krzesła pikowane z kołatką aranżacja

Krzesło pikowane z podłokietnikami z kołatką Karina (foto: IdealMeble.pl)

Krzesło glamour pikowane z kołatką i pinezkami dlaczego warto?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie krzesła pikowane zwłaszcza takie które dodatkowo zostały wykończone pinezkami tapicerskimi lub taśmą pinezki są bardzo eleganckie i pasują prawie do każdego wnętrza w tym do wnętrza w stylu glamour.

Pięknym i bardzo efektownym dodatkiem do takich krzesełkołatki. Pikowane krzesła tak wykończone wyglądają bardzo reprezentacyjnie możemy nawet powiedzieć, że dworsko.

Warto zwrócić uwagę, że kołatka przy krześle nie musi pełnić tylko formy dekoracyjnej. Z reguły krzesła pikowane z kołatką i pinezkami są cięższe niż zwykłe, nowoczesne krzesła tapicerowane

Pikowane krzesło  glamour z kołatkąKrzesło pikowane glamour chesterfield Malachit z kołatką i z pinezkami (foto: IdealMeble.pl)

Krzesło pikowane czyli krzesło chesterfield.

Wiele krzeseł pikowanych glamour ma w nazwie chesterfield. Oczywiście nie wszystkie pikowane meble są w stylu chesterfield. Jednak wiele z nich posiadają charakterystyczne dla tego angielskiego stylu głębokie pikowanie nazywamy chesterfieldami.

pikowane krzesło glamour z kołatkąKrzesło chesterfield Elen z kołatką i pinezkami (foto: IdealMeble.pl)

Miłośnicy stylu glamour na tyle sobie te krzesła upodobali, że nazywają je krzesłami glamour.

Większość pikowanych krzeseł w stylu glamour, czy po prostu w stylu chesterfield ma możliwość zamontowania kołatki. Większość modeli posiada możliwość zamontowania kołatki, lub ma możliwość wprowadzenia do modelu wzmocnień dzięki którym możemy bezpiecznie zamontować kołatki.  

pikowane krzesło z kołatką

Krzesło pikowane Chesterfield z kołatką i pinezkami Karina (foto: IdealMeble.pl)

Kołatka może być również w krzesłach glamour o zaokrąglonych, medalionowych oparciach. Dopasowanie kolorystycznie pinezek dekoracyjnych z kołatka gwarantuje piękny efekt.

Pikowane krzesło z kołatka. jaką klatkę wybrać?

Kiedy decydujemy się na krzesło pikowane z kołatką, pojawia się dylemat jaka kołatkę wybrać. Na pewno dobrze aby kolor kołatki współgrał z kolorem pinezek, które stosowane są do wykończenia krzesła. Jeżeli nogi są metalowe to i kołatka i pinezki powinny pasować do koloru nóg. Wszystkie te dodatki dobrze aby miały taki kolor, który już występuje we wnętrzu, chyba, że nie będzie innych metalowych elementów w tym wnętrzu.

Najczęściej dostępne są kołatki okrągłe lub kwadratowe  w kolorach złota, srebra. 

Są jednak modele w których paleta kołatek jest znacznie szersza 

Pikowane krzesło glamour z kołatką i pinezkamiPikowane krzesło glamour chesterfield z kołatką Garonna (foto:IdealMeble.pl)

Pikowane krzesło glamour z kołatka do salonu

Jeżeli w ofercie sklepu nie możemy znaleźć takiego pikowanego krzesła glamour z kołatka, akie by pasowało do naszego salonu wówczas najlepiej skontaktować się ze sklepem i bezpośrednio sprzedawcy powiedzieć czego potrzebujemy. 

Pikowane krzesła glamour bardzo często wykonywane są na indywidualne zamówienie dlatego jest możliwość wprowadzenia zmian, które pozwolą stworzyć specjalnie dla Ciebie wymarzone krzesło glamour

Powiązane produkty

Ładowanie...