Jaki wybrać szezlong chesterfield do salonu lub do gabinetu?

Szezlongi to meble wypoczynkowe, które zdecydowanie wróciły na salony. Kiedyś kojarzone z arystokracja dziś powszechnie dostępny. Szezlong chesterfield cenimy za komfort i wygodę oraz piękno.

szezlong chesterfield

Szezlong Chesterfield Szerlok (foto:IdealMeble.pl)

Szezlong stosowany były jako ważny mebel wypoczynkowy już XVIII oraz XIX wieku. Początkowo były popularne w bogatych domach, dworach czy rezydencjach francuskich, z czasem jednak ich popularność przeniosła się na całą Europę. W XIX wieku szezlongi spotykało się w domach arystokracji i bogatego mieszczaństwa od Portugalii aż po Rosję.

Szezlong swoim wyglądem przypomina wydłużony fotel lub wąską sofę przynajmniej bez jednego podłokietnika. Sama nazwa „szezlong“ wywodzi się z języka francuskiego i tłumaczy się ją jako „długie krzesło“, co już opisuje jego wygląd.

Co to jest szezlong?

Wiemy już jak wygląda szezlong to aby opisać co to jest to chyba wystarczy powiedzieć, że jest to mebel wypoczynkowy, z założenia przeznaczony dla jednej osoby, który już swoim wyglądem zaprasza do relaksu. Patrząc na niego masz ochotę na nim usiąść, a może położyć się i wyciągnąć nogi. Taka pozycja półleżąca zapewnia doskonały odpoczynek w ciągu dnia. Po prostu mebel idealny.

Szezlong Chesterfield Coventry

Szezlong Chesterfield Coventry (foto: IdealMeble.pl)

Dla kogo szezlong chesterfield?

Pomimo, że aktualnie na szezlong chesterfield może sobie pozwolić prawie każdy nie jest to mebel dla każdego. Na zakup szezlong chesterfield decydują się przede wszystkim klienci, którzy posiadają większe mieszkania, apartamenty, czy domy. 

Szezlong z założenia skierowany jest do indywidualnego wypoczynku, dlatego do małego salonu z reguły lepszym rozwiązaniem będzie sofa.

Oczywiście tak to wyglądało jeszcze kilka lat temu. Aktualnie posiadamy takie szelongi chesterfield, które sprawdzą się również w mniejszych wnętrzach. Taki szezlong chesterfield może posiadać nawet opcje funkcji spania. Wróćmy na razie jednak do tradycyjnej formy.

Jakie zalety ma szezlong chesterfield?

Szezlong to forma kanapy, która jest przeznaczona do wypoczynku w ciągu dnia. Dlatego jego kształt został tak dopracowany, aby ten wypoczynek był jak najbardziej efektywny.

Układ jaki posiada szezlong chesterfield jest idealny do indywidualnego relaksu, ponieważ utrzymuje nasze ciało w najbardziej odpowiedniej pozycji półleżącej. Leżąc w taki sposób możemy zatopić się we własnych myślach, poczytać książkę czy popracować na laptopie.

Taka forma leżanki zapewnia doskonały odpoczynek w ciągu dnia, pozwala nawet na krótką drzemkę.

Ważnym atutem szezlonga chesterfield jest jego wygląd. Niewątpliwie taka pikowana leżanka jest elementem dekoracyjnym. Finezyjnie wyprofilowane oparcie, piękne, głębokie pikowanie czy kształtne nóżki wszystko to sprawia, że mebel wygląda elegancko i prestiżowo. To właśnie sprawia, że szezlongi nie tylko do salonu, do sypialni, ale również do gabinetu.

Elegancki szezlong będzie ulubionym meblem zarówno w klasycznym salonie jak i nowoczesnym wnętrzu np.: w stylu glamour.

Szezlong chesterfield, ale jaki?

Szezlongi  można podzielić na dwie grupy klasyczne i nowoczesne. o ile słowo klasyczne pasuje nam doskonale do mebli w stylu chesterfield o tyle nowoczesne wywołuje lekki dysonans.

Szezlong chesterfield klasyczny

Do tej grupy przypiszemy wszystkie głęboko pikowane leżanki, które swoim stylem nawiązują do początków szezlongów w stylu chesterfield. Mają najczęściej charakterystyczne fantazyjnie ukształtowane oparcie i “podłokietnik” tak wyprofilowany aby dawał podparcie naszym plecom. Takich szezlongów będą szukać miłośnicy stylu francuskiego czy angielskiego. Osoby zakochane w stylu glamour będą zainteresowani wersją z guzikami kryształowymi lub kryształkami Swarovskiego.

Szezlong Chesterfield Tees

Szezlong Chesterfield Tees (foto: IdealMeble.pl)

Szezlong chesterfield nowoczesny

Taki nowoczesny szezlong chesterfield charakteryzować będzie minimalistyczna forma, ale z charakterystycznym dla stylu chesterfield głębokim pikowaniem, zakończonym guzikiem. Leżanki takie mogą być wykonane w skórze naturalnej, lub, w modnych ostatnimi czasy, tkaninach. Najpopularniejsze są welury i velvety.

Nowoczesne szezlongi pasują do nowoczesnych wnętrz, oraz do wnętrz w stylu loftowym czy w stylu skandynawskim.

Jak widać nowoczesne szezlongi w stylu chesterfield to minimalistyczne  w formie leżanki z charakterystycznym pikowaniem. Gdyby dodać do nich guziki kryształowe otrzymalibyśmy szezlong w stylu glamour.

Leżanka Chesterfield Milton skóra

Leżanka Chesterfield Milton skóra (foto: IdealMeble.pl)

Szezlong Chesterfield z funkcją spania.

Taka forma szezlonga jest ewenementem. Jest za to doskonałym rozwiązaniem dla osób które mają mniejszy salon. Taka forma leżaki w stylu chesterfield, pełni funkcję sofy i leżanki jednocześnie. Może posiadać dodatkowo funkcję spania wózkową.

Rozkładany szezlong w stylu chesterfield to prawdziwa rzadkość nie tylko na rynku polskim.

Taki mebel może mieć finezyjnie wycięte oparcie lub mieć takie oparcie jak mają sofy i odpowiednio wyprofilowany “podłokietnik”, który pozwala się położyć w ciągu dnia.

Pierwowzorem do powstania tego szezlonga były sofy chesterfield. Połączenie funkcjonalności sofy chesterfield i kształtu szezlonga dało w efekcie bardzo funkcjonalny meble, dla jednych elegancki szezlong, dla drugich kanapa szezlong w stylu chesterfield.

Oczywiście ta kanapa szezlong również może zostać wykonany w stylu glamour

Szezlong Normal z funkcją spania

Szezlong Chesterfield Normal z funkcją spania (foto: IdealMeble.pl)

 

Szezlong chesterfield - oferta

Jeśli marzy ci się szezlong chesterfield najlepsze co możesz zrobić to zadzwonić do sklepu i porozmawiać ze sprzedawcą. On pokaże ci jak wygląda aktualna oferta i doradzi taki model, który spełni twoje oczekiwania.

Możliwe, że wspólnie stworzyć zupełnie nowy model, który zachwyci ciebie i innych naszych klientów.

Warto zwrócić uwagę, że osoby które już miały szezlong, lub wychowały się w domu w którym był szezlong są zdecydowane i jeśli tylko mają takie możliwości lokalowe kupują taką formę kanapy.

Wygodny szezlong to taki, który zostanie dopasowany do nas dla jednych dobrym rozwiązaniem będzie nowoczesny szezlong, dla innych klasyczny np.: z dłuższym siedziskiem, a dla innych np.: szerszy szezlong z funkcją spania. Każdy z nas jest inny i warto abyśmy dopasowywali meble do nas a nie odwrotnie.

Powiązane produkty