Kanapa u Wojewódzkiego

W programie Kuby Wojewódzkiego głównym elementem scenografii są skórzane sofy chesterfield. Tworzą one miejsce spotkań prowadzącego Kuby Wojewódziego z jego gośćmi: osobami znanymi, opiniotwórczymi z różnych dziedzin. Kanapy te od początku trwania programu zmieniły się już kilka razy, ale zawsze są to skórzane kanapy chesterfield.

Krótko o programie Kuby Wojewódziego.

Właściwie o tym programie nie powinniśmy pisać krótko, bo bez względu czy podoba nam się ten program czy nie jest to typowo polski talk show nagrywany od października 2002 roku.

Program ten początkowo emitowany był na antenie Polsatu, a od 2006 roku w TVN. 20 marca 2020.

Mocną stroną programu jest postać prowadzącego czyli Kuba Wojewódzki. Kiedyś znany był z bardzo kontrowersyjnej formy prowadzenia wywiadów. Obecnie same wywiady są prowadzone w luźniejszej atmosferze niż w konkurencyjnych programach. Ponadto prowadzący zadaje często nie standardowe pytania, które zmuszają jego gości do kreatywności.

Sam prowadzący jest również bardzo ciekawą osobą kreuje się na zabawnego lekkoducha, ale posiada bogatą wiedzę ze świata show biznesu i nie tylko, oraz spore doświadczenie.

Każda sofa chesterfield jest nie powtarzalna ponieważ każdy mebel wykonywany jest ręcznie na indywidualne zamówienie i dostarczany do naszego klienta.

Sofy u Wojewódzkiego w wybranych sezonach.

Zacznijmy od białych kanap chesterfield na wysokich toczonych nóżkach. W naszym sklepie tego typu kanapy występują jako sofy chesterfield Lady jeśli szukamy sofy pokrytej welurem, velvetem lub inną tkaniną,  lub jeśli szukamy tego typu sofa w skórze to jako model Canon.

Kanapa chesterfield u kuby wojewódzkiego

Joanna Jędrzejczyk/ Dawid Podsiadło na kanapie chesterfield u Kuby Wojewódzkiego S26E10 (foto: filweb.pl)

Te tu na zdjęciach ze studia mają podłokietniki  wykończone bardzo tradycyjnie na gładko. Takie podłokietniki mogą być również wykończone harmonijka, a szatozy mogą (nie muszą) posiadać charakterystyczne dla stylu pinezki tapicerskie.

Kanapa chesterfield u kuby wojewódzkiego

Sofa chesterfield Canon (foto: IdealMeble.pl)

W 2013 roku w programie Kuby Wojewódzkiego królowały skórzane brązowe kanapy chesterfield. Te kanapy również posiadają wysokie nóżki, oraz podłokietniki gładko wykończone. 

Kanapa Chesterfield lewandowski

Kuba Wojewódzki: Sezon 14 - Robert Lewandowski i Paulina Krupińska na kanapie w programie Kuby Wojewódzkiego (foto: https://kuba.tvn.pl/)

W ostatnich odcinkach programu Kuby Wojewódzkiego możemy zobaczyć nowocześniejszą formą kanapy chesterfield.

Kanapa chesterfield u Kuby Wojewódzkiego

Kuba Wojewódzki: Maria Dębska i Robert Motyka na kanapie w programie Kuby Wojewódzkiego (foto: https://kuba.tvn.pl/)

Odpowiednikiem powyższej kanapy chesterfield z programu Kuby Wojewódzkiego może być 

Kanapa chesterfield u kuby wojewódzkiego

Sofa Chesterfield Moon (foto: IdealMeble.pl)

.

Na co warto zwrócić uwagę w  kanapach w programie Kuby Wojewódzkiego.

Ponieważ w programie występują goście, których znamy z mediów. Często wiemy czy są to osoby wysokie czy niskie. Możemy zobaczyć jak siedzą na tego typu sofach i czy są one dla nich wygodne. Oglądając ten talk show możemy usłyszeć opinie w których występują gwiazdy chwalą wygodę poszczególnych modeli sof chesterfield.

Dlatego jeśli planujemy zakup sofy chesterfield a nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie jak będziemy wyglądali na takiej sofie, boimy się, że oparcie sofy może być dla nas za niskie znajdźmy gościa programu, którego lubimy jako aktora, muzyka, polityka czy sportowca, który jest podobnego wzrostu co my i podobnej postury i zobaczmy jak on odnajduje się na występującej w programie u Kuby Wojewódzkiego sofie chesterfield.

Kanapy chesterfield jak łatwo zauważyć w programie Kuby Wojewódziego wyglądają elegancko ale nie narzucają się, nie przytłaczają swoim wyglądem gości, a z drugiej strony same sobą tworzą pełna aranżacje.

Sofy stanowią w programie główny element scenografii. Oprócz sof w studio nie ma praktycznie więcej mebli. Zawsze sof jest dokładnie tyle, aby pomieścić wszystkich gości i prowadzącego. Czyli nie w ilości mebli tkwi sukces scenografii tego programu, ale w ich jakości.

Co znaczy, że sofa należy do mebli chesterfield.

Sofa chesterfield należy do mebli klasycznych w stylu angielskim. Tak jak w przypadku mebli występujących w programie klasyczna sofa chesterfield posiada niskie oparcie, o wysokości takiej jak mają podłokietniki.

Najważniejszą jednak cechą tych mebli jest pikowanie. Sofa chesterfield posiada głęboko pikowane oparcie, oraz podłokietniki. Pikowanie takie jest głębokie i zakończone guzikiem. 

W przypadku sof w ostatniej aranżacji pikowany jest również tył i bok sofy.

W przypadku mebli klasycznych chesterfield zawsze mamy sofę czy fotel wykończony z tyłu tak aby prezentował się on dobrze z każdej strony.

Najczęstszym miejscem dla sof chesterfield jest salon, ale będą doskonale wyglądać w każdym innym wnętrzu takim jak: gabinet, biblioteka, pokój  dla gości, czy pokój nastolatka.

Skóra którą tapicerowane są sofy jest miła w dotyku a oferta rodzajów skór oraz kolorów jest bardzo bogata. Sofę zamiast tapicerki skórzanej możemy  pokryć tkaniną. Tkanina obecnie może być również bardzo trwała i posiadać dodatkowe zabezpieczenia ułatwiające utrzymanie sof w czystości.

Posiadamy wyjątkowo bogatą ofertę tkanin, którą staramy się nieustannie aktualizować. Tkanina z naszej ofert pochodzi z polskich hurtowni, dlatego możemy podesłać odpowiednie certyfikaty.

Sofę chesterfield dzięki bogactwu tapicerek możemy dopasować praktycznie do każdego wnętrza. A w naszej ofercie na pewno znajdziesz model, który zrobi wrażenie i będzie pasował do twojego wnętrza.

Powiązane produkty

Napisz komentarz

Szukaj