Sofa rozkładana do przodu

Sofa rozkładana do przodu - funkcja spania do spania codziennego.


Oczywiście zawsze najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie sypialni, ale nie zawsze jest taka możliwość, lub nie zawsze chcemy zrezygnować z pomieszczenia po to aby było użytkowane tylko na czas snu. Wtedy kiedy planujemy, korzystać z funkcji spania codziennie dobrym rozwiązaniem będzie sofa rozkładana do przodu z funkcją spania codziennego np.: Sofa Rozkładana Chesterfield Normal z funkcją spania codziennego.

Osfa z funkcją rozkładaną do przodu do spania codziennego

Funkcja ta charakteryzuje się wytrzymałym stelażem pozwalającym na codzienne użytkowanie, oraz grubym 11 cm materacem ze sprężynami bonellowymi co wpływa na komfort spania. Ważną informacją jest, że funkcja do spania codziennego może być zamontowana w sofie na niskich nogach (jw.) lub sofie na wyższych nogach ( 10cm). Rozkładane sofy, kanapy są dobrym wyborem i tworzą wygodne miejsce do spania zarówno dla nas jak i naszych gości zarówno w dzień jak i w nocy.

Sofa rozkładana do przodu z funkcją do spania codziennego

Jest to wariant, który daje możliwość sprzątania pod sofą np.: za pomocą robotów sprzątających lub ręcznie. 

Sofa rozkładana do przodu - stelaż belgijski

Sofa rozkładana do przodu może posiadać również funkcje do tzw. spania okazjonalnego. Wybierając sofę do salonu staramy się, aby nie tylko była piękna i wygodna, ale i funkcjonalna. Dlatego dodatkowa funkcja spania jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki niej zawsze mamy gdzie położyć naszych gości.

Jedną z najpopularniejszych funkcji spania w sofach rozkładanych do przodu jest tzw. stelaż belgijski, belgijka. Kanapa rozkładana do przodu z belgijską funkcją spania posiada niskie nóżki. Przykładem zastosowania takiej funkcji może być Sofa Chesterfield March.

Sofa rozkładana do przodu stelaż belgijski

Sofa rozkładana do przodu - funkcja typu "delfin"

Innym rodzajem funkcji spania, który mogą posiadać sofy z funkcją spania jest funkcja spania “delfin”. Różni się ona od dwóch pozostałych tym, powierzchnię spania tworzy nie tylko materac funkcji, ale i poduszki siedziska, które z reguły montowane są przy tej funkcji na stałe. Sofa wyposażona w tą funkcję nie posiada nóżek. W pierwszym kroku wysuwamy skrzynie z mechanizmem do przodu, dopiero później rozkładamy stelaż z materacem.  Przykładowa sofa z rozkładaniem do przodu to sofa Chesterfield Classic. Funkcję tą stosujemy również w modelu Chesterfield Original.

Sofa rozkładana do przodu funkcja delfin

Wszystkie te funkcje umożliwiają spanie w poprzek sofy. Dlatego te sofy mogą mieć relatywnie nieduże rozmiary np.: 210, 180, czy nawet 160cm

Sofa rozkładana do przodu - funkcja wózkowa

Jeżeli mamy możliwość wstawienia dłużej sofy, kanapy ok 260cm. Możemy zdecydować się na wygodną funkcję spania funkcje wózkową. Funkcja ta może służyć do spania lub tworzyć strefę wypoczynkową np.: do wspólnego oglądania filmu, meczu itp. Funkcja ta działa na zasadzie wysuwanej szuflady z której podnosimy stelaż z materacem. Jako sofa z funkcją spania do przodu nie jest to typowe rozwiązanie ponieważ śpimy wzdłuż sofy, przez co sofa, kanapa musi być dość długa, ale za to już rozłożona funkcja zajmuje relatywnie mało miejsca. Przykładowa Sofa z rozkładaniem do przodu funkcji wózkowej to sofa Chesterfield Normal.

Sofa Rozkładana do przodu z wózkową funkcją spania

Sofy z funkcją spania

są zatem dobrym rozwiązaniem, które warto rozważyć wybierając wypoczynek do salonu. Ponieważ rozkładane kanapy nie mają takiej samej powierzchni spania dlatego jeśli jest to dla nas istotne należy spytać obsługi klienta jakie funkcje mają w ofercie

Powiązane produkty

Napisz komentarz

Szukaj