Sofa chesterfield welur

Sofy chesterfield tapicerowane welurem, czy welwetem to w ostatnich latach hit. Miękkie w dotyku welury zdobyły nasze serca, a stylowe sofy wyglądają w nich wyjątkowo elegancko, chciałoby się powiedzieć: po królewsku.

Potocznie określenie welur, welwet, czy plusz używane jest wymiennie i o ile dla fachowca te tkaniny rzeczywiście się różnią o tyle dla użytkownika ostatecznego nie ma to wielkiego znaczenia. Chodzi przecież o to aby nasza sofa chesterfield wyglądała pięknie.

sofa chesterfield w welurzeKomplet mebli wypoczynkowych chesterfield (foto.: https://sofa-chesterfield-aranzacje.pl/)


Czy sofa chesterfield w welurze sprawdzi się przy dzieciach?

Czy sofa chesterfield w welurze, welwecie itd sprawdzi się jeśli mam małe dzieci? To bardzo częste obawy przed zakupem takiej sofy. Welury tak jak inne tkaniny mają swoje specyfikacje w których możemy dowiedzieć się o nich znacznie więcej. 

Zaczynając od informacji o ścieralności, która wpływa bezpośrednio na trwałość wybranej tkaniny. Ścieralność bada się za pomocą testu Martindale’a. Jest on wykonywany za pomocą maszyny, która pod stałym naciskiem pociera tkaninę aż do momentu jej przetarcia. Liczba mówi nam, po którym cyklu tkanina została uszkodzona. Odradza się tkaniny poniżej grupy B

Podział na kategorie wg liczby cykli:

10 000 – 20 000 kategoria C
25 000 – 40 000 kategoria B
≥ 45 000 kategoria A (najwyższa)
Większość polecanych przez nas welurów jest z grupy A

komplet chesterfield welurKomplet mebli chesterfield (foto.: https://sofa-chesterfield-aranzacje.pl/)

Ważne cechy tkanin w tym również dostępnych welurów to:

- Hydrofobowość – oznacza, że tkanina ma takie właściwości, które ograniczają wchłanianie płynów, a ciecz formuje się w krople i nie wnika w materiał. Czasami producenci oznaczają takie tkaniny swoimi znakami, np. Cleanaboo, Cleanaboo+. 

Jak wygląda wykorzystanie tej cechy w praktyce? 

Jeżeli wyleje nam się na naszą welurową sofę chesterfield płyn np.: czerwone wino wówczas bierzemy ręcznik papierowy (lub inny materiał dobrze chłonny) i dotykamy kropli, która powstała na naszym meblu. Jeśli zrobimy to w miarę szybko to na sofa będzie w tym miejscu sucha i nie będzie śladu po wylanym płynie.

cleanabooCleanaboo (foto: toptextil facebook)

- Łatwe czyszczenie – tkanina ma właściwości, które chronią ją przed wnikaniem zabrudzeń, ułatwiając proces czyszczenia.

Jak wygląda wykorzystanie tej cechy w praktyce? 

 Jeśli na naszej pięknej welurowej kanapie chesterfield pojawi się plama wówczas bierzemy wilgotną szmatkę, najlepiej z mikrofibry i delikatnie przecieramy, jeżeli plama jest nadal widoczna to możemy wspomóc się odrobina zwykłego mydła i w ten sposób pozbyć się większości zabrudzeń.

Wielu producentów tkanin na swoich stronach zamieszcza informacje dotyczące czyszczenia i pielęgnacji swoich tkanin.

Kupując nową sofę warto dobrze wybrać tapicerkę. Dobrej jakości tkanina wcale nie musi być bardzo droga. Rzetelni sprzedawcy z przyjemnością przekażą informacje które posiadają na temat proponowanych tkanin.

Skoro już wiemy jak wybrać tkaninę welurową żebyśmy z niej byli zadowoleni przez długie lata teraz możemy przejść dalej czyli odpowiedzieć na pytanie.

Dlaczego warto mieć welurową sofę chesterfield?

Odpowiedź jest dość prosta. Takie sofy chesterfield wyglądają przepięknie, są wytworne i eleganckie. Sofa chesterfield w welurowej tapicerce nie tylko wygląda bardzo stylowo, ale do tego jest wyjątkowo miła w dotyku, aż nie chce się z takiej kanapy wstawać.

Większość welurów ma delikatny, aksamitny połysk który podkreśla głębokie pikowanie. Tkanina taka w subtelny sposób odbija światło prezentując klasykę i jednocześnie nowoczesną naturę mebla.

sofa chesterfield welur classic Sofy Chesterfield Classic XL 3 osobowa

Welurowe tkaniny w kanapach chesterfield są bardzo chętnie wykorzystywane do nowoczesnych aranżacji w stylu glamour, czy wyrafinowanych wnętrzach art deco. 

Styl glamour właściwie zaanektował sobie sofy chesterfield i teraz często można spotkać napis zamiast np.: kanapa chesterfield jest kanapa glamour. 

Styl loftowy również polubił te sofy i teraz kanapa chesterfield poprzez kontrast jest mile widzianym meblem w aranżacjach industrialnych.

Welurowa sofa chesterfield pasuje jednocześnie do minimalistycznego salonu jak i do wnętrza utrzymanego w stylu loft.

W ostatnim roku pojawiły się na rynku welury pozbawione tego charakterystycznego do tej pory, dla nich połysku, welury matowe. Z reguły cieniują się mniej niż te z połyskiem a kanapy chesterfield w nich wyglądają bardzo mięsiście i pięknie. Tkanina taka na meblu wydaje się gruba i nadaje sofie chesterfield głębi. Niektóre z nich nie cieniują się, lub w mniejszym stopniu dlatego sofy chesterfield w takiej tapicerce będą dobrym rozwiązaniem dla osób, którym przeszkadzają nierówności wynikające z ułożenia włosia tkaniny.

Jaka sofa chesterfield będzie wyglądała najlepiej w welurze?

W ofercie idealmeble.pl  znajdziesz wiele modeli sof chesterfield. Modele bardzo klasyczne i te bardziej nowoczesne. Zarówno sofy chesterfield rozkładane jak i klasyczne sofy bez funkcji.

Sofa chesterfield london welurKanapa Chesterfield Art 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Wszystkie meble chesterfield w naszej ofercie wykonywane są na indywidualne zamówienie dlatego masz możliwość praktycznie stworzyć swojego własnego chesterfield z zachowaniem zasad i możliwości technologicznych. Nasza oferta poszerza się o kolejne modele właśnie dzięki współpracy z naszymi klientami.

Czy sofa chesterfield w welurze może posiadać funkcję spania?

Sofa chesterfield bardzo często jest centrum życia rodzinnego i towarzyskiego w domach naszych klientów. To miejsce spędzania wolnego czasu i spotkań. Dobrze zatem aby taka sofa była nie tylko wygodna, ale również piękna. Kiedy zdecydujemy się na sofy chesterfield w welurze będzie dodatkowo jeszcze miła w dotyku.

sofa chesterfield welur z funkcją spaniaSofa rozkładana chesterfield Normal z funkcją spania codziennego 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Posiadanie dodatkowej opcji w sofie chesterfield welurowej nie stanowi żadnego problemy, a więc dlaczego z tego zrezygnować. Funkcja spania to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli nam stworzyć alternatywę dla sypialni. 

Sofa chesterfield z funkcją spania jest bardzo dobrym rozwiązaniem kiedy myślimy aby przenocować naszych gości, ale jest też dobrym rozwiązaniem, kiedy to my jej potrzebujemy do spania na co dzień. 

Zarówno sofy dwuosobowe, sofy trzyosobowe i czteroosobowe mogą posiadać funkcje spania. Nie wszystkie funkcje pasują do każdej kanapy chesterfield, ale zawsze można znaleźć dobre rozwiązanie.

Powiązane produkty

Napisz komentarz

Szukaj