Sofa chesterfield butelkowa zieleń

Po długim okresie w którym królowało wszystko co szare pojawił się nurt kolorów pastelowych. Pastele są piękne tworzą wrażenie delikatności, ale jak widać w aranżacji pozostały jedynie jako dodatki.

Trzeba przyznać, że jasne kolory na tle szarości prezentowały się lekko i świeżo. Wielu klientów prosiło o próbki np.: pudrowego różu i szare. Efektem tego z reguły była sofa chesterfield, fotel chesterfield czy cały zestaw w bezpiecznym szarym kolorze.

Przełomem okazała się ciemna zieleń, emerald która dokonała przełomu. Okazało się że wprowadzenie intensywnego, dość ciemnego koloru nada naszym wnętrzom charakteru. To był przełom bo zaczęły pojawiać się również inne kolory z reguły mocne, wyraziste i raczej dość eleganckie.

Pojawiły się sofy chesterfield granatowe, ciemno czerwone, czy złote. Kolory te również zaczęto łączyć ze sobą co doprowadziło do naszych wnętrz zupełnie inny klimat.

sofa chesterfeild zielona butelkowa zieleńSofa chesterfield ciemno zielona (foto: Ideal Meble)

Butelkowa zieleń kolor pełen elegancji

Piękna, butelkowa zieleń symbolizuje życie, odnowę, odrodzenie i rozwój. Działa na nas uspokajająco, motywuje do działania i daje poczucie bezpieczeństwa.

„Zieleń to najintensywniej występujący kolor w naturze. Ludzkie oko z całej palety barw widzi najwięcej zieleni” – tak opisała zieleń szefowa Pantone, podkreślając jednocześnie uniwersalność i siłę Emerald (emerald był kolorem roku 2013). To kolor elegancji i piękna, który pozytywnie wpływa na samopoczucie, przywraca równowagę i wprowadza harmonię. 

Dlaczego sofa chesterfield w kolorze butelkowej zieleni jest warta uwagi?

Ciemna zieleń jest kolorem łączącym się z  luksusem i wyrafinowaniem, kojarzony z kamieniami szlachetnymi. 

Trochę tak jak meble chesterfield które są symbolem luksusu i elegancji są po prostu klasyczną elegancją.  Dlatego sofa chesterfield w kolorze butelkowej zieleni wygląda bardzo prestiżowo. Dodatkowo welurowa tapicerka może podkreślić każde pikowanie na sofie. Sofa w takiej odsłonie wygląda zjawiskowo i jest ozdobą  w salonie w którym się znajduje.

Sofa Glamour Elba 2 os. z kryształkamiSofa Glamour Elba 2 osobowa z kryształkami (foto: IdealMeble.pl)

Sofa chesterfield wraz z nurtem w którym powstały niosą ze sobą nie tylko prestiżowy wygląd, ale i ciepłą domową atmosferę, z którą styl angielski mieszczański jest nieodzownie związany. Wydaje się, że jest to właśnie powód niesłabnącej popularności sofy chesterfield

Jakie kolory pasują do ciemnozielonej sofy chesterfield?

Zieleń jest kolorem naturalnym, dlatego bardzo często do niego wracamy. W otoczeniu zieleni czujemy się dobrze, czujemy się zrelaksowani. Dlatego dobrze postawić na zielony ponieważ dba on o naszą wewnętrzną równowagę i wprowadza do wnętrza dobrą atmosferę.

sofa chesterfield zielonaSofa Chesterfield March 4 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Ponieważ zielony występuje wyjątkowo często w naturze to właśnie naturę warto przejrzeć aby zobaczyć jakie kolory będą pasowały. Są jednak kolory z którymi łatwo i bezpiecznie możemy połączyć naszą zielona sofę chesterfield czy fotel chesterfield.

Złoto - kolor złoty

Jest to kolor który podkreśli elegancję sofy chesterfield w kolorze butelkowej zieleni, nada jej królewskiego charakteru. Złoto, kolory miodowe, żółcie, tzw. musztardy wnoszą dodatkowo element ciepła, przytulności. Na pewno złote lampy, czy poduszki, a może nóżki w sofie czy pinezki będą doskonale pasowały do sofy w stylu chesterfield.

Narożnik chesterfield Lady z leżanką (foto: www.sofa-chesterfield-aranzacje.pl)

Srebro  - kolor srebrny

Jest to kolor, który podobnie jak złoto nadaje dodatkowo luksusu wnętrzu. W odróżnieniu jednak od złota kolor srebrny, szary jest kolorem zimnym więc takie wnętrze będzie mniej przytulne, ale za to będzie wydawało się bardziej świeże, przestronne. Sofa chesterfield tapicerowana tkaniną w kolorze butelkowa zieleń będzie niewątpliwie dekoracją Twojego salonu.

Sofa Chesterfield March Rem bez boku z funkcją spaniaSofa Chesterfield March Rem bez boku z funkcją spania (foto: IdealMeble.pl)

Czerwień - kolor czerwony

Można powiedzieć, że czerwień tak jak mocna zieleń należą do kolorów monarszych i jako takie doskonale do siebie pasują. Ciemna zieleń i czerwień są też kolorami które tworzą kolorystykę związaną ze Świętami Bożego Narodzenia. Czyli to zestawienie jest już sprawdzone. czerwień nadaje oczywiście ciepła, i radości.

Która sofa chesterfield będzie miała najładniejszy odcień butelkowej zieleni?

Każda sofa chesterfield jest wykonywana na indywidualne zamówienie więc każdy model, który zawiera nasza oferta może być wykonany dla ciebie. 

Wybierając sofę chesterfield nie ograniczasz się do naszej oferty sof możesz również wprowadzić w nich modyfikacje. Jeśli powstanie w ten sposób nowy model możemy go dodać do naszej oferty i będzie on inspiracją dla kolejnych klientów.

Oferta tkanin, które w swojej palecie mają ciemną, czy butelkową zieleń jest również bardzo bogata. Dlatego możesz wybrać miękki satynowy welur lub taki welur który się prawie nie cieniuje jest gruby i matowy. Dostępne są też tkaniny brokatowe z mocnym połyskiem 

Warto zwrócić uwagę na właściwości wybieranych tkanin aby nasza sofa była piękna przez bardzo długi czas.

Wybierając sofę w stylu angielskim do twojego salonu chcesz aby kupiony przedmiot spełnił wszystkie twoje oczekiwania. Dlatego wybieraj produkty dobre jakościowo.

Zwróć uwagę na to czy sprzedawca jest wiarygodny to zapewnia bezpieczne zakupy. Bezpieczne zakupy dokonasz u osób które znają się na swoich produktach, chętnie udzielają odpowiedzi, mają realne ceny i są już długo na rynku.

 Polecamy artykuł: Ładna lampa do salonu. Jak wybrać lampę do salonu?

Powiązane produkty

Ładowanie...