Sofa chesterfield skórzana producent meble

Sofa chesterfield skórzana to doskonały wybór dla miłośników stylu chesterfield, oraz dla miłośników sof wykonanych w skórze naturalnej. Dlaczego skóra naturalna jest doskonała jako tapicerka do mebli wypoczynkowych? Jakie są wady i zalety mebli skórzanych? Jakie rodzaje skóry naturalnej polecane są do sof chesterfield i nie tylko? Do jakich wnętrz pasują kanapy chesterfield i jaka jest ich cena?

sofa chesterfield w skórze meble pikowane ze sklepu IdealMeble.pl
Sofa Chesterfield Classic Plus rozkładana 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Dlaczego sofa chesterfield w skórze to dobry wybór?

Sofy chesterfield tapicerowane skórą to przede wszystkim meble ekskluzywne i bardzo eleganckie. Nie bez powodu możemy je zobaczyć w gabinetach znanych polityków,  w tym prezydentów państw, czy znanych biznesmenów. Meble chesterfield w skórze to nie tylko meble prestiżowe, podkreślające nasz status, ale również meble niepretensjonalne czyli nikt nam nie zarzuci złego gustu czy tego, że jesteśmy snobami.

Sofy chesterfield w założeniach mają dbałość nie tylko o wygodę siedzącego, ale też jego elegancki wygląd. Hrabia Chesterfield Philipowi Stanhope w XVIII wieku zlecił rzemieślnikowi wykonanie siedziska , które będzie wygodne i jednocześnie będzie zapewniać odpowiedni wypoczynek przy siedzeniu z wyprostowanymi plecami. 

narożnik chesterfield w skórzeNarożnik Chesterfield Fine Ludwik 260x230 z funkcją spania codziennego (foto:IdealMeble.pl)

Dlatego budowa sofy chesterfield w komfortowy sposób wymuszają elegancką postawę w czasie siedzenia. Są to sofy na, których nawet zawinięte w kocu wyglądamy elegancko i pięknie. 

Ponadto pikowania powodują, że kanapa chesterfield nie ugina się pod siedzącym tworząc nieestetyczne zagniecenia. To również było jedne z wymagań, które postawił hrabia Chesterfield Philip Stanhop rzemieślnikowi, który dał początek kanapą chesterfield.

Zalety sofy chesterfield w skórze, kanapy skórzanej.

Napisaliśmy już że sofy chesterfield w skórze naturalnej wyglądają elegancko. W skórze ekskluzywnie wyglądają praktycznie wszystkie meble. Skóra zyskała jednak zaufanie klientów z innych powodów.

sofa chesterfield skórzana uszakSofa Uszak Chesterfield Lord Regent skóra Dubai 2 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Sofy chesterfield wykonane w skórach naturalnych są bardzo trwałe. Meble długo wyglądają jak nowe. Ponadto starzenie się tapicerki skórzanej dodaje meblom uroku i często jest efektem pożądanym przez miłośników mebli skórzanych.

Meble skórzane są bardzo łatwe w pielęgnacji. Na co dzień wystarczy przetarcie suchą lub lekko wilgotną szmatką w celu pozbycia się kurzu. Raz na dłuższy czas można je dokładniej umyć i posmarować balsamem. Najlepsze do tego są środki przeznaczone do skór naturalnych na bazie naturalnych składników.

Naturalna skóra nie powoduje uczuleń, ani podrażnień. Skóra naturalna posiada pory, dzięki czemu jest materiałem oddychającym. Nie gromadzi wilgoci i kurzu, a co za tym idzie nie tworzy środowiska, które sprzyja rozwojowi bakterii i roztoczy.

Struktura skóry nie tworzy też ryzyka wywołania podrażnień, czy reakcji alergicznych. Jest bardzo delikatna, a przy tym niezwykle trwała.

sofa chesterfield z funkcja spania delfin

Sofa Chesterfield Normal w skórze z funkcją spania Delfin 4 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Wady mebli skórzanych.

Największą wadą mebli wykonanych ze skóry naturalnej jest cena, która jest zdecydowanie wyższa niż cena mebli tapicerowanych tkaniną. Żywotność takich mebli jest jednak dłuższa, dlatego zakup mebli skórzanych to inwestycja na lata.

Meble skórzane budzą również kontrowersje wśród wegetarian. Jednak ze względu na bardzo długi czas użytkowania na jaki pozwalają nam sofy chesterfield skórzane wykorzystanie skór jest ekologiczne.

Można również zdecydować się na tzw. ekoskóry ich cechy i trwałość są jednak inne niż skór naturalnych.

Sofa chesterfield skórzana zalety.

Decydując się na sofy chesterfield w skórze naturalnej otrzymujemy produkt skrojony według naszych potrzeb.

Ponieważ każda sofa chesterfield wykonywana jest na indywidualne zamówienie dlatego dostajemy dokładnie taki produkt na jakim nam zależy.

sofa chesterfield uszak skóraSofa Chesterfield Uszak Old w skórze 2 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Ponadto, każdy taki mebel jest unikalny, ze względu na nasze życzenia, na fakt, że skóra jest produktem naturalnym i każdy błam jest nieco inny, niepowtarzalny, oraz na to, że każdy mebel wykonywany jest ręcznie.

Kanapa chesterfield wybór skóry

Wybierając sofę skórzaną w stylu chesterfield nie tylko mamy wpływ na jej kształt czy rozmiar, mamy również do dyspozycji bogatą ofertę skór. Wszystkie te skóry to skóry licowe różnią się między sobą nie tylko kolorem, ale i strukturą, metodami 

Najczęstsze rodzaje skór, które używane są w produkcji mebli skórzanych to skóry gładkie z warstwą pigmentu, oraz nieco rzadziej wykorzystywane skóry to: Anlina farbowana na wskroś, zamsz, nubuk, skóry antyczne, Skóry Pull-UP (nie mylić ze eko-skórami PU), Skóry PU (laminowane dwoiny)

Wśród skór naturalnych znajdziemy skóry, które mają jednolity kolor, takie, które są cieniowane (często antykowane), oraz takie, na których przetarcia (rozjaśnienia) robi się dopiero na gotowym meblu.

sofa chesterfield w skórzeSofa Chesterfield Vintage Classic skóra 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Bogata oferta skór powoduje, że każdy znajdzie to czego szuka. Przed zakupem warto porozmawiać ze sprzedającym aby pomógł nam i doradził taki produkt z którego będziemy usatysfakcjonowani.

Polecamy artykuł: Wygodna sofa chesterfield do salonu - jaką wybrać?

Powiązane produkty

Ładowanie...