wygodna sofa chesterfield do salonu - jaką wybrać?

Wygodna sofa to najczęściej centralny, najważniejszy punkt naszego salonu. Spędzamy na nim sporo czasu dlatego jest dla nas ważne czy jest wygodny i czy pasuje do wnętrza. Zarówno klasyczna sofa chesterfield jak i narożnik w stylu chesterfield to klasyczne meble w stylu angielskim, które wyglądają efektownie, ale jak wybrać aby były dla nas wygodne?

Jaka sofa chesterfield będzie najwygodniejsza dla mnie?

To bardzo dobre pytanie, bo to właśnie właściciel sofy chesterfield ma być z niej zadowolony i to od momentu zakupu przez wiele lat.  A więc, jak wybrać taką, która będzie dla mnie najlepsza?

Sofa chesterfield miękka

Na początku warto zastanowić się nad tym na jakich meblach lubię siedzieć. Zaraz pojawi się spora grupa, że wygodna  sofa ma być miękka i zapadająca się. 

Na takiej sofie jest nam przyjemnie kiedy na nią siadamy, ale po dłuższym czasie mogą boleć nas plecy, mięśnie karku. Miękka sofa to miękka pianka, a w przypadku pianek tapicerskich im twardsza, gęstsza pianka tym dłuższa jej żywotność.

Warto też zwrócić uwagę, że w przypadku kanapy chesterfield oparcie nie może być miękkie, ona może być elastyczne, ale nie miękkie. Na oparciu sofy  mamy do czynienia z głębokim pikowaniem. Aby takie pikowanie się nie rozkładało wszystko musi być napięte i naciągnięte, a więc nie może być miękkie. Miękkie oparcie jest więc informacją, że albo ktoś nas naciąga, albo nie potrafi robić sof chesterfield.

sofa chesterfieldSofa Chesterfield rozkładana March 2,5 osobowa (foto: Idealmeble.pl)

W siedzisku sofy mamy już większą dowolność miękkości, ale pianki tapicerskie stosowane do siedziska to z reguły pianki HR (nazywane wysoko-odbojnymi czy wysoko-elastycznymi) , lub T wysokiej gęstości.

Jeśli chcemy aby nasza kanapa chesterfield wyglądała atrakcyjnie i była wygodna na długie lata warto aby siedzisko nie było zbyt miękkie, średnia miękkość myślę że powinna być satysfakcjonująca.

Sofy z funkcją spania czyli sofy rozkładane też mogą być wygodne, należy tylko dobrać odpowiednią funkcją do modelu i oczekiwań klienta.

Sofa chesterfield twarda

Jest też spora grupa zwolenników twardych siedzisk i oparć. Warto o tym powiedzieć sprzedawcy, wówczas nie tylko doradzi nam najkorzystniejszy model ale również upewni się co do odpowiedniej twardości pianek. 

sofa chetserfield

Sofa Chesterfield Classic skóra 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Sofy chesterfield do których użyte zostały twarde pianki dłużej będą wyglądały jak nowe. Twardości sofie też na pewno doda tapicerka skórzana. Skórzane sofy wydają się być twardsze niż ich odpowiedniki wykonane w tkaninie. 

Nie bez powodu sofy chesterfield do wykonania , których użyto twardszych pianek, pianek o wysokiej gęstości, oraz pianki HR wybierane są do gabinetów, biur, do hoteli, do eleganckich restauracji, salonów wszędzie am gdzie liczy się trwałość i elegancja.

Wielkość sofy chesterfield, a wygoda

Zacznijmy od tego ile mamy miejsca przeznaczonego na nasze meble tapicerowane w stylu chesterfield. Warto dobrać tak sofę aby nie była zbyt duża w stosunku do wnętrza w którym się znajduje, ale też nie za mała wówczas może nawet wyglądać karykaturalnie.

Do dużego salonu możemy wybrać dużą sofę chesterfield lub zestaw 2, 3 sof chesterfield. Do mniejszego salonu wybierzemy mniejszą sofę chesterfield i w miarę możliwości możemy wypoczynek uzupełnić o pufę lub fotel chesterfield.

sofa chesterfield
Sofa Chesterfield Classic Z Kryształkami Skóra 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

W stylu glamour często wykorzystywane są sofy chesterfield w których tradycyjne guziki zostały zastąpione guzikami kryształowymi. Taka zamiana nie wpływa na komfort siedzenia na sofie, kryształki tak jak guziki znajdują się w zagłębieniu i nie są wyczuwalne w czasie normalnego siedzenia. Aktualnie to bardzo modne sofy i są chętnie wybierane przez miłośników stylu glamour.

Dobrze jest też przewidzieć ile docelowo osób musi pomieścić nasza wygodna sofa. Średnio na osobę przyjmuje się ok 50 cm siedziska. Rozwiązaniem może być sofa 4 osobowa, sofa 3 osobowa, dwuosobowa sofa, narożnik lub dowolna konfiguracja powyższych.

Wielkość sofy warto dobrać do naszego wzrostu 

Dobrze jest również ustalić jacy domownicy będą korzystać z sofy czy to będą osoby drobne i niskie czy wręcz przeciwnie wysokie. Wówczas sprzedawca pomoże dobrać wysokość i głębokość sofy chesterfield tak aby niższej osobie nogi nie wisiały w powietrzu, a w przypadku osób wysokich nie pojawił się problem kolan na wysokości głowy. 

Sofa chesterfield a niskie oparcie.

Czy brak podparcia w sofach w stylu chesterfield przeszkadza? Nie sądzę. Niewiele osób ma nawyk opierania głowy siedząc na kanapie. Jeśli kanapa chesterfield jest wyprofilowana to nawet nie zauważamy, że kończy nam się na wysokości ramion. Z resztą większość nowoczesnych sof również ma taką wysokość. 

Jeśli klient sobie życzy może zamówić sofę chesterfield z wysokim oparciem i podłokietnikami.

Dla miłośników sof chesterfield z wysokim oparciem są przepiękne i bardzo stylowe sofy w stylu fotela uszak. Te sofy nie tylko są bardzo wygodne ale również tworzą niesamowity klimat.

sofa chesterfield uszakSofa Uszak Chesterfield Lord Regent skóra Dubai 2 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Wygodne sofy to sofa łatwa w utrzymaniu 

Wygodne sofy to nie tylko takie sofy na których się wygodnie siedzi, to też takie, których utrzymanie w czystości jest nieproblematyczne.

Oczywiście najłatwiejsza w utrzymaniu czystości będzie sofa skórzana. łatwo ją wytrzeć z kurzu i łatwo możemy ją zaimpregnować odpowiednim balsamem.

Z tkaninami też nie musi być problemu. Dobrzy sprzedawcy poinformują nas z przyjemnością o właściwościach wybranej tkaniny, tkanin. Tkaniny dobrych producentów są nie tylko piękne i trwałe, mają również dodatkowe apretury ułatwiające usuwanie plam, nie wnikanie płynów, większą odporność na zadrapania. te wszystkie cechy powodują, że utrzymanie sofy Chesterfield w tkaninie w dobrym stanie przez lata jest proste i możliwe.

Wygodna sofa chesterfield podsumowanie.

Czasami spotykamy się z komentarzami “słyszałam, że sofy chesterfield są niewygodne”. Tak samo jak wszystkie inne sofy, źle wykonana sofa może być niewygodna. Meble wykonane według uwag i sugestii klientów, wykonane z dobrych materiałów z zachowaniem odpowiednich proporcji, z wyprofilowanym oparciem są wygodne.

Nie tylko sprzedaje sofy chesterfield, używam ich również w swoim domu i nie dlatego, że muszę ale dlatego, że kocham sofy chesterfield. Są piękne, eleganckie i pełne domowego ciepła. No i najważniejsze sofy chesterfield są wygodne.

Jeśli chcemy aby nasza wygodna sofa spełniła nasze oczekiwania dobrze jest poświęcić chwilę na rozmowę ze sprzedawcą. Poinformować że jest nam potrzebna sofa rozkładana, a może nawet sofa z funkcją spania codziennego lub z funkcją spania dla gości czyli okazjonalnego. Powiedzieć jaka twardość, wielkość sofy jest według nas optymalna. 

Nie bać się i jak najdokładniej opisać kolor który nas interesuje np.: różowa sofa, zielona sofa lub dokładniej ciemnozielona sofa ale z odrobiną niebieskiego :). Niby banalne ale może ułatwić znaleźć kolor idealny.

 

Powiązane produkty