Sofa chesterfield z funkcją spania do małego salonu

Sofa chesterfield z reguły kojarzy nam się z większymi wnętrzami, dużymi salonami. Co zrobić kiedy mam niewielkie mieszkanie, a w nim niewielki salon i bardzo chcielibyśmy mieć piękną sofę chesterfield? Wszystko jest możliwe sofa chesterfield z funkcją spania do małego salonu, dlaczego nie? Nie jesteś sam z takim problemem, a my postaramy się znaleźć na to sposób.

sofa chesterfield rozkładana

Sofa Rozkładana Mała Chesterfield Celebrity z funkcją spania codziennego 2 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Skoro szukasz małej sofy chesterfield to na pewno o klasycznych sofach w stylu angielskim już trochę wiesz, ale przybliżamy najważniejsze cechy, które wyróżniają te sofy.

Sofy w stylu chesterfield są wykonywane ręcznie i najlepiej jeśli nie są wykonywane masowo. Wówczas każdy egzemplarz nie tylko wykonywany jest na indywidualne zamówienie, ale uwzględnia wszystkie uwagi i zalecenia swojego przyszłego właściciela.

sofa chesterfield rozkladana

Sofa Chesterfield Uszak Old Plus rozkładana 2 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Najbardziej charakterystyczną cechą sofy chesterfield jest jej pikowanie. Ozdobne wciągi na oparciu i podłokietnikach tworzą kształt rombu. Nie jest to przypadek, kształt rombu to bezpośrednie nawiązanie do kształtu diamentów, które mają symbolizować prestiż i luksus.

Sofa chesterfield o małych rozmiarach.

Wybierając sofę chesterfield do małego salonu bardzo często zależy nam na tym aby nasza sofa chesterfield miała funkcję spania. Jak łatwo sobie wyobrazić jeśli nasz salon jest niewielki to mieszkanie również nie będzie bardzo duże. 

W takim wnętrzu ważne jest aby wszystkie elementy wyposażenia w tym sofa były jak najbardziej funkcjonalne.

Rozkładana Sofa Chesterfield z funkcją spania Manchester 2 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Sofa chesterfield z funkcją spania to bardzo dobre rozwiązanie jeśli chcemy aby móc godnie przenocować naszych gości.

Należy też uwzględnić sytuacje, kiedy  nasz niewielki salon ma być w nocy naszą sypialnią i planujemy z naszej funkcji spania korzystać codziennie.

Jeśli masz mały salon, lub salon nie ustawny warto abyś skontaktował się ze sklepem i powiedział jakie masz ograniczenia, utrudnienia ograniczające wybór sofy, i jakie masz oczekiwania wobec nowego mebla. Większość naszych modeli powstaje na życzenie naszych klientów i są efektem naszej wspólnej pracy z klientami. 

Stawiane przez was wyzwania często nie są łatwe technicznie do wykonania i, wymagają wielu rozmów, wyobraźni i elastyczności z obu stron, dlatego dziękujemy za zaufanie którym nas obdarzacie. Gdyby nie Wy te modele by nie powstały, a wielu klientów teraz po nie sięga.

Zaczniemy od sof chesterfield do spania okazjonalnego, a na koniec zaprezentuje sofę chesterfield z funkcją spania codziennego w wyjątkowo małym rozmiarze.

Sofa chesterfield bez boku z funkcją spania

sofa chesterfield bez boku rozkładana

Sofa Chesterfield March Rem bez boku z funkcją spania (foto: IdealMeble.pl)

Sofy chesterfield w klasycznej formie mają boki o grubości ok 30 cm. Biorąc pod uwagę, że przyjmuje się ok 50 cm siedziska na osobę to grubość boku jest znaczącym wymiarem w sofie.

Nasi klienci bardzo chętnie sięgają po sofy chesterfield z funkcją spania typu Delfin. Jest to funkcja spania przeznaczona do spania okazjonalnego, ale ze względu na jej wygodę sporo osób wykorzystuje ją do spania codziennie.

Charakterystyczne w  tej funkcji jest to, że śpi się wzdłuż sofy, czyli nie potrzebujemy dużo miejsca aby rozłożyć taką funkcję. Sprawdzi się zatem do małego salonu długiego ale wąskiego.

Abyśmy mogli spać na takiej kanapie siedzisko minimalnie powinno mieć długość 190 cm. Czyli jeśli zrezygnujemy z jednego bogu możemy mieć sofę chesterfield o długości od 220 cm z wygodną funkcją spania.

Sofa Chesterfield bez boku o długości 220cm jest prawie 4 osobowa.

Szezlong Chesterfield z funkcją spania Delfin

Taka sofa chesterfield bez boku może też przyjąć formę  szezlonga. Wystarczy finezyjnie wycięte oparcie i trochę inaczej wyprofilowany bok. Taki szezlong może pełnić funkcję szezlonga do wypoczynku w ciągu dnia, sofy w czasie spotkań z przyjaciółmi, czy łóżka w nocy.

szezlong z funkcja spania

Szezlong Chesterfield Normal z funkcją spania Delfin (foto IdealMeble.pl)

Sofa chesterfield z wąskimi bokami rozkładana

Jak już wspomnieliśmy w sofach chesterfield najwięcej miejsca możemy uzyskać poprzez modyfikację boków. Wyłącznie zwężenie boków przy zachowaniu kształtu niewiele daje, a sofa nie wygląda już efektownie. 

Za to bardzo dobrym rozwiązaniem jest unowocześnienie bryły sofy chesterfield i wprowadzenie prostych boczków. To rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród zwolenników stylów klasycznych jak i nowoczesnych.

sofa chesterfield z funkcja spania

Sofa Chesterfield London Plus rozkładana 2 os. (foto: IdealMeble.pl)

W ramach modernizacji bloków powstała sofa London, której bok ma ok 17-18 cm

Przy tym modelu proponowana jest funkcja spania do spania okazjonalnego tzw. stelaż belgijski. Rozkładanie w systemie belgijskim jest od dawna z dużym powodzeniem  stosowane w sofach stylowych.

Sofa Chesterfield typu Uszak z małymi bokami z funkcją spania

Sofy chesterfield Uszak należą do klasycznych modeli sof w stylu chesterfield. Ten klasyczny model miał chronić osobę na nim siedzącą przed przeciągami, a stojąc frontem do kominka, zatrzymywać ciepło.

sofa chesterfield z funkcja spania


Sofa Chesterfield Uszak Old Plus z f. spania 2 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Jest to model o stosunkowo niewielkich bokach do którego stosuje się tradycyjny stelaż belgijski. Sofa  uszak z funkcją spania typu belgijka przeznaczona jest do spania okazjonalnego.

Sofa Chesterfield z funkcją spania do spania codziennego.

Sofa Celebrity rozkładana z funkcją spania do spania codziennego to na chwile obecną najmniejsza sofa tego typu. Nasza mała sofa chesterfield rozkładana Celebrity ma zaledwie 130 cm długości. Można powiedzieć fotel chesterfield z funkcją spania.

Na pewno jest to idealna sofa do małego salonu. Można ją również zastosować w pokoju nastolatka. 

sofa chesterfield z funkcja spania do spania codziennego

Sofa Rozkładana Mała Chesterfield Celebrity z funkcją spania codziennego 2 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Funkcja spania IdealMeble do spania codziennego tyko przypomina stelaż belgijski. Mechanizm IdealMeble pozwala na komfortowe codzienne użytkowanie.

Ponadto funkcja wyposażona jest w gruby materac wzbogacony o sprężyny bonellowe, które nie tylko zwiększają komfort spania, ale również wydłużają żywotność samego materaca.

Sofa z funkcją spania codziennego zapewnia wysoki komfort spania dlatego warto przyjrzeć się tej funkcji spania.

Sofa chesterfield z funkcją spania do małego salonu to nie jest łatwe zadanie, ale nie znaczy, że nie możliwe.

Powiązane produkty

Ładowanie...