Styl glamour na czym polega?

Styl glamour jest aktualnie chyba jednym z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Wnętrza w stylu glamour są wyjątkowe. Pełne światła i blasku, kuszą bogactwem, miękkimi luksusowymi tkaninami i lśniącymi pięknymi przedmiotami.

Styl glamour najważniejsze cechy:

Zamierzony efekt:  luksus, elegancja, szyk, blask, błysk,  przepych

Charakterystyczne kolory: jasne barwy, kremowa biel, ciepłe beże, pastelowe odcienie błękitu, zieleni, jasne szarości złoto, srebro, czerń, ale również wszystkie kolory kojarzące się z tym co królewskie: granaty, bordo, purpura, czy ciemna zieleń

Wykorzystywane materiały: metale szlachetne, marmury,  kryształy,  drewno, szkło, skóra naturalna, połyskujące tkaniny, plusz, aksamit, welur, velvet

Ulubione dodatki: lustra zwłaszcza w błyszczących ramach, dekoracyjne oświetlenie od kryształowych żyrandoli, kinkietów, lamp stołowych do świeczników i lampionów, kryształowe bibeloty, dodatki rozpraszające światło w tym: świeczniki, dekoracyjne ramki do zdjęć, tace, patery, porcelana, przedmioty użytkowe, oraz przedmioty wyłącznie o znaczeniu wyłącznie dekoracyjnym.

aranżacja glamour

Zestaw wypoczynkowy glamour Avon (foto: www.IdealMeble.pl)

Co to jest styl glamour?

Styl glamour to styl życia, ubierania się, oraz  wystroju wnętrz. Charakteryzuje go zamiłowanie do  bogactwa, wyjątkowa dbałość o szczegóły oraz wyszukana czasem nawet barokowa stylizacja. Jednak styl glamour jest stylem nowoczesnym dzięki temu, że w aranżacjach glamour ważną rolę odgrywa zabawa formą - eklektyzm.

stylu glamour bardzo ważną rolę gra światło, wnętrza w tym stylu są albo dobrze oświetlone, albo wykorzystują światło odbite. Stąd w tym stylu tyle kryształów, i błyszczących powierzchni: srebrnych lub złotych.

lampa glamour
Lampa wisząca glamour Imperial (foto: www.IdealMeble.pl)

Co zapoczątkowało styl glamour?

Styl glamour kojarzy nam się z bardzo szykownymi gwiazdami Hollywood z lat 30. Jego propagatorami były między innymi Jean Harlow, Audrey Hupburn czy Ginger Rogers. One same zawsze pokazywały się w luksusowych strojach, które wieńczyła pełna blasku diamentowa biżuteria. W związku z tym ich zamiłowanie do luksusu i błysku przeniosło się na wnętrza w których mieszkały.

Jak wygląda wnętrze w stylu glamour?

Styl glamour obficie ze stylów minionych epok, przede wszystkim z bogato zdobionego baroku. Można to łatwo zauważyć zwracając uwagę na pojawiającą się we wnętrzach ornamentykę, oraz formy mebli i drobnych elementów wyposażenia.

Przedmioty o bardziej wybujałych kształtach, zestawia się z prostymi, nowoczesnymi meblami, np. minimalistyczna ława z barokowym fotelem, obitym miękkim pluszem lub krzesło w stylu ludwikowskim wykonane z tworzywa sztucznego.

Dzięki temu wnętrza glamour wyglądają nowocześnie. Połączenie klasyki z nowoczesnością pozwala na dużą swobodę w aranżacji. Taki element zabawy, który pozwala stworzyć wnętrze eleganckie, które jest nowoczesne i odświeżające.

Na co należy uważać aranżując wnętrze w stylu glam?

Jak już pisaliśmy wnętrza glamour to wnętrza pełne przepychu, błyskotek. Należy bardzo uważać aby zachować umiar i zwracać uwagę na szczegóły.

To właśnie te drobne elementy pozwalają stworzyć wnętrze na miarę Wielkiego Gatsbiego. Dlatego pilnujmy detali i wykończeń, dbajmy o wygląd uchwytów przy szafkach, klamek w drzwiach czy tego aby nasz piękny świecznik pasował do reszty. Tu wszystko musi być doskonałe i dopracowane.

Czy meble w stylu glamour muszą zatem być drogie?

Jeżeli mamy jasny pomysł na aranżację naszego salonu czy innego wnętrza wówczas meble i dodatki nie muszą być drogie. Lepiej jednak kupić mniej ale za to takich przedmiotów które po roku nam się nie znudzą, lub nie będą tym czego potrzebujemy.

Droższe przedmioty w stylu glamour to między innymi meble wykonywane na zamówienie. Wówczas możemy wprowadzić własne zmiany jak kryształki zamiast guzików, czy lustrzane szatozy. Takie meble są droższe ale wyglądają bardzo efektownie przez wiele lat i są wygodne.

Sofa chesterfield glamourSofa Chesterfield Original Classic z kryształkami (foto: www.IdealMeble.pl)

Tańsze meble to takie które wykonywane są seryjnie. Wśród takich mebli znajdziemy piękne stoły, nawet takie z blatem z marmuru, krzesła tapicerowane welurem, czy krzesła przezroczyste inspirowane barokiem.

Wśród produktów produkowanych seryjnie znajdą się na pewno lampy, warto zwrócić uwagę na te które tworzą serie, wówczas łatwiej będzie nam stworzyć spójną stylizację.Wszystko to pełne blasku i elegancji.

Krzesło glamour przezroczyste King Arm

Krzesło glamour przezroczyste King Arm (foto: www.IdealMeble.pl)

Styl glamour we wnętrzach

Warto pamiętać że urządzić w stylu galmour możemy cały dom ponieważ moze być:

salon w stylu glamour,

sypialnia w stylu glamour,

łazienka w stylu glamour,

hol w stylu glamour

pokój dziecięcy w stylu glamour,

pokój nastolatka w stylu glamour

gabinet w stylu glamour,

biblioteka w stylu glamour,

kuchnia w stylu glamour,

jadalnia w stylu glamour

garderoba w stylu glamour.

Powiązane produkty

Napisz komentarz

Szukaj