Glamour

Sofa glamour wyróżnia iście barokowy przepych,  potraktowany jednak nowocześnie i z pewnym przymrużeniem oka. I choć urządzanie wnętrza to poważna sprawa, aranżując wnętrze w stylu glamour, można, a nawet trzeba, bawić się stylem.

Sofa w stylu glamour

Styl glamour narodził się na początku XX wieku. Swoim przepychem i dekoracyjnością przeciwstawia się minimalizmowi, który prezentuje zupełnie odmienne założenia. Wnętrza w stylu glamour inspirowane są barokowym przepychem, w których zestawiane są błyszczące powierzchnie z matowymi, dzięki czemu zachowana jest równowaga. Błyszczące powierzchnie odbijają światło sprawiając, że pomieszczenie staje się przestronniejsze.

Salon w stylu glamour

Stylistyka glamour zawitała w salonach, sypialniach, ale także przeprosiła się z kuchnią czy łazienką. Łączona jest często z minimalizmem, stylem rustykalnym, a także egzotycznym. Salon w stylu glamour inspirowany jest retro, który ujawnia się pod postacią mebli stylizowanych na ludwikowe. 

Wzornictwo sofy glamour

Aby wprowadzać mocne, duże wzory powinniśmy mieć na uwadze, że pozostała część wnętrza powinna być wtedy raczej minimalistyczna. Taka stylizacja wygląda dobrze w dużych, przestronnych pomieszczeniach. Górne części ścian wykańczane są często dekoracyjnymi listwami, a na suficie pojawia się liczna sztukateria. Okna zdobione są fantazyjnie upiętymi tkaninami, lśniącymi satynami, a także mięsistymi aksamitami i miękkimi futrami.

Sofy glamour we wnętrzach

We wnętrzach glamour ogromną rolę odgrywa błysk. Im więcej tym lepiej, byle nie wszystko jednocześnie!

We wnętrzach glamour można spotkać wszystko co kojarzy się z bogactwem: kryształy, srebro, złoto, atłasowe i aksamitne poduszki, obicia, futrzane narzuty a także puchate dywany.

Charakterystyczne nawiązania do baroku, bogate wzornictwo widoczne jest na sofach glamour i ich obiciach. W takich wnętrzach spotyka się secesyjne mebelki pokryte połyskliwym fioletem, barokowe krzesła z minimalistycznym stołem, barokowe fotele obite miękkim pluszem – w mocnym kolorze – zdobione błyszczącymi kryształkami. Krzesła, fotele, sofy są sporych rozmiarów, trochę przeskalowane, obite miękkim materiałem, zwykle welurem lub pluszem w odcieniach fioletu, różu, srebra, złota, czerni, często pikowane z lśniącymi kryształkami.

Ładowanie...