Sofa chesterfield 3 osobowa z funkcją spania

Wielkość sofy chesterfield ma wpływ na to jaki rodzaj funkcji spania mamy dostępny. W przypadku mebli stylowych w tym sof chesterfield mamy do dyspozycji funkcje spania rozkładane do przodu.

Ze względu na fakt, że kanapy chesterfield należą do sof stylowych, których bryła (oparcie z podłokietnikami) tworzy całość ograniczona jest ilość  rodzajów funkcji spania.

Sofa chesterfield co to znaczy?

Styl mebli chesterfield pochodzi z  XVIII wiecznej Anglii. Najbardziej charakterystycznym elementem sofy chesterfield jest pikowanie. 

Sofa chesterfield windsor w skórzeSofa Chesterfield Windsor Classic (foto: IdealMeble.pl)

Zatem czy każda pikowana kanapa będzie chesterfield?  Oczywiście, że nie. Pikowanie w chesterfieldach jest bardzo charakterystyczne. Klasyczne pikowanie jest bardzo głębokie i w najniższym punkcie zabezpieczone guzikiem. 

Guzik najczęściej pokryty jest taką samą tkaniną lub skórą co mebel. Ponadto pikowanie ma charakterystyczny kształt rombów, który nawiązuje do kształtu diamentów.

Mówi się, że sofy chesterfield są układane, nie szyte. Rzeczywiście tak jest. Oprócz miejsc takich w których szycie jest niezbędne kanapy chesterfield mają układaną tapicerkę. Powstałe w ramach klasycznego pikowania zakładki są układane nie szyte z rombów.

Podane cechy tyczą się klasycznych sofy i kanapy chesterfield. Obecnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów powstają coraz to nowsze modele.

Obecnie sofy chesterfield kupowane są bardzo często do salonu lub do gabinetu. Często skórzane kanapy chesterfield widzimy w gabinetach prawników, biznesmenów lub polityków.  Należy jednak pamiętać, ze kanapy chesterfield pasują do każdego wnętrza.

Kanapy te często wykorzystywane do aranżacji salonu w stylu glamour. Można więc powiedzieć, że kanapy chesterfield pasują nie tylko do klasycznych wnętrz pasują również do salonu urządzonego nowocześnie.

Od pewnego momentu mówiąc o sofach rozkładanych używamy określenia sofa chesterfield, ale jeśli chwielibyśmy być poprawni powinniśmy używać określenie kanapa chesterfield

Sofa chesterfield 3 osobowa  jaką funkcję spania wybrać?

W sofach w stylu angielskim mamy dostępne funkcje do spania codziennego i do spania okazjonalnego.

Do spania codziennego:

- funkcja Ideal Meble

do spania okazjonalnego funkcja typu:

- delfin

- stelaż belgijski tzw. belgijka.

Czym różni się funkcja spania do spania codziennego od funkcji do spania okazjonalnego?

Nie będę tu poruszać tematu komfortu spania, grubości materaca itp. Każdą funkcję postaram się opisać poniżej. Tutaj chciałabym zwrócić uwagę na wytrzymałość stelaża. Stelaż w funkcji spania do spania codziennego ma gwarancję producenta, ze posiada odpowiednia wytrzymałość, aby wytrzymać nie tylko codzienne spanie ale i składanie i rozkładanie funkcji. 

Sofa chesterfield 3 osobowa funkcja spania do spania codziennego.

Funkcja  do spania codziennego może być zamontowana do sof 3 osobowych lub 2 osobowych. Oprócz wytrzymałego stelaża, który ma zadanie wytrzymać codzienne rozkładanie funkcja Ideal Meble posiada gruby 11 cm materac. 

sofa chesterfield do codziennego spaniaSofa rozkładana chesterfield Normal z funkcją spania codziennego 3 os. 

Materac ten wyposażony jest dodatkowo w sprężyny bonellowe, które pozwalają na równomierne rozłożenie nacisku na powierzchnię co bezpośrednio wpływa na komfort użytkowania.

Miłośnicy sof chesterfield wiedzą, że bardzo często  sofy z funkcją muszą mieć zabudowany dół tzw. “niskie nóżki”.

W przypadku funkcji spania do spania codziennego mamy w ofercie posiadamy sofy zarówno z wysokimi jak i z niskimi nóżkami.

Sofa Chesterfield z funkcja spania codziennegoSofa rozkładana chesterfield Canon z funkcją spania codziennego 3 os.

Funkcja do spania codziennego doskonale się sprawdzi jako alternatywa dla sypialni lub jako awaryjne spanie dla naszych gości.

Taka sofa trzyosobowa przeznaczona jest do siedzenia dla trzech osób natomiast powierzchnia spania przeznaczona jest do spania dla dwóch osób. 

Sofa Chesterfield 3 osobowa funkcja spania belgijka

Funkcja belgijka to jedna z najczęściej wykorzystywanych funkcji spania do spania okazjonalnego. Posiada metalowy stelaż na którym znajduje się materac. 

Sofa chesterfield z funkcją sapniaSofa Chesterfield rozkładana March (foto: IdealMeble.pl)

Aby rozłożyć funkcję spania typu belgijskiego musimy zdjąć poduszki siedziska. Wówczas dostaniemy się do stelaża. 

Wybierając tą funkcję spania nie będziemy mieli poduszek siedziska mocowanych na stałe, będziemy mieli możliwość ich zdjęcia.

Sofa chesterfield uszak z funkcja spaniaSofa Chesterfield Uszak Old Plus z f. spania (foto: IdealMeble.pl)

Taka jak w przypadku sofy do spania codziennego  sofa trzyosobowa z systemem belgijskim przeznaczona jest do siedzenia dla trzech osób natomiast powierzchnia spania przeznaczona jest do spania dla dwóch osób. 

Sofa Chesterfield 3 osobowa funkcja spania typu delfin.

Tak jak belgijka jest to funkcja przeznaczona do spania okazjonalnego. Warto kiedy sofa chesterfield posiada taką funkcję  . Daje ona możliwość np.: przenocowania naszych gości.

Sofa chesterfield w skórze z funkcja spaniaSofa Chesterfield Classic Skóra Plus Rozkładana 3 os. (foto: IdealMeble.pl)

Funkcja typu “delfin: wykorzystywana jest z reguły w bardzo klasycznych modelach. Sofa chesterfield 3 osobowa czy sofa chesterfield 2 osobowa z tą funkcją będą posiadały poduszki siedziska mocowane na stałe.  Wraz z materacem funkcji tworzą one powierzchnię przeznaczoną do spania.

Funkcje spania wysuwa się tak jak szufladę i dopiero po wysunięciu rozkłada się stelaż funkcji wraz z materacem.

W przypadku sytemu typu Delfin również sofa trzyosobowa przeznaczona jest do siedzenia dla trzech osób natomiast powierzchnia spania przeznaczona jest do spania dla dwóch osób. 

Jaką funkcję spania wybrać?

W naszej ofercie posiadamy wiele modeli sof chesterfield skórzanych i w tkaninie z funkcją spania. Jeśli nie wiesz która będzie dla ciebie najlepsza skontaktuj się ze sklepem. Opowiemy ci o każdej funkcji i pomożemy dobrać taką z której będziesz najbardziej zadowolony.

Kanapy chesterfield z funkcją u nas możesz zamówić z dostawą do domu. Ponieważ meble chesterfield z naszej oferty wykonywana jest na indywidualne zamówienie i klient musi na nią trochę czekać dlatego staramy się aby była możliwie szybka dostawa.

Dostępne rodzaje funkcji w naszej ofercie:
delfin
belgijska
do spania codziennego
wózkowa
inna

Powiązane produkty

Napisz komentarz

Szukaj