Filtruj według

Cena
Kolor
Materiał
Szerokość
Długość
Wysokość

Chesterfield

Meble Chesterfield w stylu angielskim

Pikowana Sofa Chesterfield to ikona klasycznego designu w stylu angielskim. Zaprezentowane przez nas produkty oraz szereg informacji przy nich to tylko namiastka z naszych możliwości.

Sofa Chesterfield na zamówienie wg projektu

W naszych meblach w stylu chesterfield, produkowanych na indywidualne zamówienie, można modyfikować rodzaj modelu, wymiary: w tym szerokość czy kolor, jak również materiał obicia, bo z wielu tapicerek dostępna jest skóra, eko-skóra, tkanina, plusz, materiał oraz wiele ciekawych wzorów.

Nie obawiamy się wyzwań! Meble wykonywane są również wg rysunków czy wizualizacji przygotowanych dla naszych klientów, łączymy również najlepsze cechy z naszych modeli, tworząc zupełnie nowy mebel.

Meble chesterfield możemy zaaranżować w różnych stylach, np. glamour, vintage, shabby chic czy ludwik, w których często kolor mebla istotnie wpływa na styl oraz odbiór wnętrza. Jeżeli szukasz mebla w stylu chesterfield, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Styl chesterfield - meble chesterfield

to pikowane meble: kanapy, sofy, narożniki, fotele, łóżka, czy pufy. Z racji produkowania na życzenie klienta, przed realizacją zamówienia określamy czas oczekiwania na wyprodukowanie produktów. Nie ma dwóch takich samych mebli, dzięki ręcznej produkcji tworzone są unikatowe meble.

Forma sofy chesterfield

W swojej charakterystycznej formie, wysokiej jakości sofa Chesterfield doda nieco ciepłej elegancji każdemu wnętrzu, w jakim się znajduje. Dlatego sofy chesterfield są meblami na które, od lat, nie słabnie popularność. Dzięki temu, że sofa chesterfield z reguły ma wykończony tył, tapicerowane plecy możesz umieścić ją nawet na środku salonu, czyniąc ją w ten sposób elementem dekoracyjnym Twojego wnętrza.

Chesterfield kanapa

Charakterystyczne zaokrąglone podłokietniki oraz stylowe, głębokie pikowanie w sofach chesterfield zapewniają im równowagę wzornictwa i komfortu użytkowania. Sofy chesterfield w naszej ofercie mogą być tapicerowane w zależności od Twoich preferencji skórą, tkaniną w tym velvety, plusze, żakardy itp., oraz ekoskórą. Wszystko po to aby Twoje meble Chesterfield  miały w sobie to co najważniejsze, czyli indywidualny charakter.

Krótka historia jak powstały Sofy Chesterfield 

to charakterystyczny wzór skórzanych, głęboko pikowanych guzikami sof i foteli. Meble Chesterfield pochodzą z Wysp Brytyjskich i moda na nie trwa już od przełomu XIX i XX wieku.

Zdobią one zarówno stylowe salony, sale klubowe jak i nowoczesne wnętrza. Meble te dodadzą każdemu pomieszczeniu klasycznego stylu i prestiżu dlatego są chętnie wybierane przez dekoratorów i architektów wnętrz.

Geneza mebli w stylu Chesterfield

Nie można jednoznacznie powiedzieć skąd w meblarstwie pochodzi nazwa Chesterfield i gdzie powstały pierwsze wzorcowe egzemplarze tych mebli. Pierwszą sofę chesterfield to mebel, który tak na prawdę mógł każdy stworzyć, mogła też przechodzić wiele zmian, zatem ciężko jednoznacznie wskazać autora.

Etymologia powstania Chesterfieldów

Jedna z teorii najbardziej prawdopodobna mówi, że pierwsze egzemplarze powstały w Anglii na zamówienie hrabiego Philipa Stanhope w II połowie XVIII wieku. (Czwartego hrabiego regionu Chesterfield).

Kolejna teoria sugeruje kanadyjskie pochodzenie nazwy. W Kanadzie określeniem chesterfield określa się po prostu każdą sofę nie koniecznie przypominającą charakterystyczną dla Chesterfieldów linie.

Meble Chesterfield na miarę XXI wieku

Mebel Chesterfield nawiązuje do tradycji łącząc ją z nowoczesnością. Dlatego jest nie tylko eleganckim elementem dekoracyjnym wnętrza, ale także wygodną, funkcjonalną sofą. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości klasyczne sofy chesterfield dla dwóch, trzech, i więcej osób. Do sof należą również narożniki, które w zależności od rozmiaru pomieszczą nawet większą rodzinę.

Meble produkowane są na indywidualne zamówienie z najwyższej jakości materiałów. Czas dostawy zależny jest od danego modelu.

Ładowanie...