Modna sofa do biura i poczekalni

Pierwsze wrażenie zwany efektem aureoli lub efektem halo kształtuje się błyskawicznie nawet w ciągu od 0,1 sekundy. Dlatego w przypadku naszej firmy ważne jest to jak wygląda nasze biuro, nasze otoczenie. Bo to właśnie tworzy obraz nas jako prawników, biznesmenów, lekarzy itd. To w ciągu tych pierwszych sekund zdobywamy zaufanie naszych klientów.

Dlatego dobrze dobrana modna sofa w naszym biurze . czy poczekalni może wykonać robotę 1000 słów. 

Sofa Chesterfield do biura

Kanapa Chesterfield CELEBRITY 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Modna sofa do biura, sofa skórzana

W zależności od tego w jakiej branży się poruszamy nasza sofa do biura może być modna lub ponadczasowa, elegancka. Bardzo ważne jest aby nasza sofa pasowała do naszego biura.

Sofa reprezentatywna powinna być dość dobrej jakości. Efekt ekskluzywności najłatwiej będzie uzyskać przy pomocy sofy w skórze. Jednak takie sofy są dość drogie. Dlatego bardzo często w biurach skóra zastępowana jest ekoskórą.

Czarna designerska sofa do biura

Sofa inspirowana projektem LC2 2 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Ekoskóry mają dość złą sławę, a to dzięki bardzo tanim produktom, które w pewnym momencie zalały rynek. Pamiętajmy zatem, że dobra ekoskóra jest dużo tańsza od skóry naturalnej, jednak nie może być bardzo tania. Warto porozmawiać ze sprzedawcą wówczas przedstawi nam parametry wybranego materiału. 

Sofy skórzane czy sofy w ekoskórze są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Dzięki temu nasza sofa wygląda schludnie i elegancko.

Modna sofa do biura, sofa w tkaninie 

Obecnie nie musimy obawiać się, że utrzymanie sofy w tkaninie w czystości przysporzy nam problemów. Na rynku jest wiele tkanin z apreturami. 

nowoczesna sofa do biura

Sofa Glamour Nowoczesna na nóżkach ALDO 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Taka tkanina może mieć właściwości pozwalające na łatwe czyszczenie, lub utrudnione wchłanianie płynów. jeśli nasza sofa do biura zostanie wykonana w takich tkaninach wówczas nie musimy obawiać się nieestetycznych plam. Wystarczy wilgotna ściereczka i sofa będzie wyglądać reprezentatywnie.

Jaką sofę do biura wybrać?

Bardzo dobrym rozwiązaniem będą modele których wzornictwo należy już do klasyki designu.

Są to z reguły modele nowoczesne, chociaż ich projekty powstały dość dawno. Cała grupa mebli powstała w nurcie  stylu bauhaus będzie doskonałym wyborem do biura.

designerska sofa do biura

Sofa Inspirowana projektem  BARCELONA MOD 2 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Jeśli nasze biuro nie jest zbyt duże warto zwrócić uwagę na sofy typy Barcelona. Nie posiadają one w ogóle podłokietników, a jeśli nam miejsce pozwoli możemy nasz zestaw poszerzyć o fotele czy pufy, podnóżki (taki podnóżek to doskonała rzecz kiedy nie ma klientów, a chcemy choć na chwilę wyciągnąć nogi i odpocząć i np.: przygotować się do kolejnego spotkania).

Takie sofy w biurze wyglądają bardzo designerko, nowocześni i jednocześnie elegancko. Czyli w rezultacie aranżacja z wykorzystaniem tych mebli może dać nam efekt wnętrza bardzo prestiżowego, a przecież o to nam chodzi.

Sofa do biura z wyższym siedziskiem

Dobrym rozwiązaniem do biura (i nie tylko) są sofy z nieco wyższym siedziskiem. Wstanie z takiej sofy jest wyraźnie łatwiejsze.

Jeśli wybierzemy sofę w wyrazistej kolorystyce stanie się ona wówczas ważnym elementem wystroju, pokaże też, że jesteśmy energiczni i otwarci na nowe rozwiązania.

Czerwona sofa do biura

Sofa nowoczesna JEDEIT 2 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Powyższa sofa do biura ma wysokość siedziska ok 50 cm, gdzie standardowa wysokość waha się w okolicach 45 cm.

Modna sofa do biura, a klasyka.

Klasyczna sofa do biura to taka, która zawsze jest odpowiednia. To z jednej strony bezpieczne rozwiązanie, z drugiej strony to właśnie takie sofy pokazują, że jesteśmy solidni i stabilni i  co najważniejsze, że to my tutaj decydujemy. W końcu  Don Vito Corleone w swoim gabinecie posiadał solidne, klasyczne, skórzane pikowane meble, które tylko dopełniały i potwierdzały jego wizerunek.

Sofa chesterfield do biura

Sofa Chesterfield Classic skóra naturalna 2 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Modeli sof chesterfield jest oczywiście bardzo dużo, mogą one być tapicerowane skórą lub tkaniną. Mogą również mieć formę klasyczna, jak ta sofa chesterfield powyżej, lub bardziej nowoczesną. Możemy również zdecydować się na sofę chesterfield uszak do biura. Jeśli zdecydujemy się na taką sofę Uszak do biura, dobrze by było uzupełnić zestaw o fotel Uszak do biurka.

Sofa uszak do biura

Sofa Uszak CHESTERFIELD LORD REGENT Skóra Dubai 2 osoba (foto:IdealMeble.pl)

Wszystko to zależy od tego jak chcemy aby wyglądał nasz gabinet, nasze biuro. Zawsze należy pamiętać że kontakt z sklepem ułatwia wybranie najlepszej dla nas opcji.

Zamieszczone w artykule sofy do biura w większości posiadają wąskie podłokietniki, lub w ogóle ich nie posiadają w przypadku sofy Barcelona. Sofy zostały tak dobrane ze względu na oszczędność miejsca, którego z reguły w burach brakuje. Jeśli posiadamy jednak większą przestrzeń biurową możemy pozwolić sobie na większe sofy i bardziej rozbudowane modele. 

Powiązane produkty

Ładowanie...