Pop Art

Meble w stylu Pop art to meble które zaskakują pomysłowością

Pop Art Meble w stylu pop art, bogata oferta mebli oryginalnych oraz inspirowanych najlepszymi projektami. Pop-art (z angielskiego popular art - "sztuka popularna, powszechna"), kierunek sztuki współczesnej, którego twórcy używają form dobitnych, uproszczonych, nawiązujących do środowiska wielkomiejskiego.

Pop-art charakteryzuje się zaskakującą różnorodnością technik, tematyki (np. puszki konserw, kanapki, butelki coca-coli), prostotą i świadomym lekceważeniem tradycji rzemiosła w sztuce.

Pop art i jego założenia

Założeniem pop-artu było rozpowszechnianie dzieł za pomocą środków masowego przekazu. Pop-art, wywodzący się częściowo z dadaizmu, narodził się w latach 1950-1960 niezależnie w Anglii i USA, we Francji, z uwagi na swój związek z codziennością, był nazywany nowym realizmem

Verner Panton (1926-1998) jeden z najważniejszych twórców w stylu Pop art

ukończył studia w Technical School w Odense oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze. W latach 50-tych współpracował z Arne Jacobsenem i był to niezwykle ważny okres dla projektanta, jak sam twierdził nauczył się od niego więcej niż od kogokolwiek innego". Następnie wyruszył w podróż naukową do Holandii, Niemiec, Francji i Włoch. Po powrocie, w latach 1955-1962 kierował własnym biurem projektowym.

Jego meble designerskie były wówczas już znane ze swojego charakterystycznego stylu, intensywnej kolorystyki i geometrycznych kształtów w stylu Pop Art. Wtedy rozpoczął współpracę z Vitrą oraz Hermannem Millerem, który w 1967 roku rozpoczął produkcję jego słynnego krzesła Panton.

Arne Jacobsen (ur. 1902- zm. 1971) i jego fotel w kształcie jaja to ikony wzornictwa pop art

architekt i projektant działający w Kopenhadze. Ojciec współczesnego, duńskiego wzornictwa.

Zasłynął swoimi architektonicznymi projektami budynków, ale znany jest przede wszystkim z wystrojów wnętrz, przede wszystkim sławę przynoszą mu zaprojektowane przez niego meble designerskie. Już jako student Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze odnosił sukcesy na licznych wystawach.

Światowy rozgłos przyniosło mu minimalistyczne krzesełko które swym kształtem przypomina mrówkę. Krzesło to było bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby ludzi zamieszkujących małe mieszkania. Miało być niewielkie, niedrogie i lekkie.

Krzesło to zapoczątkowało całą krzesło Series 7 jedno z najpopularniejszych krzeseł w Europie, w samej Danii są niemal w każdym domu, urzędzie czy szkole. Krzesło to występuje w różnych wersjach np.: z podłokietnikami, z płaskim siedziskiem

Krzesło to charakteryzowała prostota formy oraz wygoda stało się sztandarowym przykładem twórczości Jacobsena. Projekt ten zapoczątkował całą serię znanych na całym świecie są to między innymi Łabędź, Jajo i Kropla.

Kilka powodów, dlaczego warto przyjrzeć się stylowi pop art w designie użytkowym

Meble w stylu pop art mają wiele cech, które czynią je interesującymi i warte zwrócenia uwagi. 

Pop art to przede wszystkim wyrazistość i kreatywność

Pop art jest znany z wyrazistych kolorów, odważnych wzorów i grafik, które przyciągają uwagę. Meble w tym stylu są często niezwykłe i oryginalne, co pozwala wprowadzić do wnętrza odrobinę zabawy i wizualnej ekspresji.

Pop art charakteryzuje również indywidualne podejście do tematu

Meble w stylu pop art są zazwyczaj niepowtarzalne i niezależne od trendów. Często są wykonane ręcznie lub w ograniczonych seriach, co sprawia, że posiadanie ich jest wyrazem własnego stylu i osobowości.

Pop art stawia na przełamywanie konwencji

Pop art był częścią ruchu artystycznego, który wyłamywał się spod konwencji tradycyjnej sztuki i odwoływał się do masowej kultury i przedmiotów codziennego użytku. Meble w tym stylu mogą stanowić ciekawe wyzwanie dla konwencjonalnego podejścia do aranżacji wnętrz i dodać im świeżości.

Wzornictwo pop art jest mocno energetyczne dlatego pop art kojarzy nam się z energią i pozytywnymi emocjami

Pop art jest często kojarzony z optymizmem, radością i energią. Meble w tym stylu mogą wprowadzać pozytywne emocje do pomieszczeń, nadając im przyjemną atmosferę i wibrujący charakter.

Meble w stylu pop art są charakterystyczne, ale nie przeszkadza im to w łatwości łączenia się z innymi stylami

Meble w stylu pop art mogą być wykorzystane jako interesujący akcent w różnych rodzajach wnętrz. Mogą współgrać zarówno z nowoczesnym, jak i z tradycyjnym wystrojem, dodając im wyjątkowego charakteru.

Oczywiście, styl meblowy jest kwestią gustu i osobistych preferencji. Warto jednak zwrócić uwagę na meble w stylu pop art, jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, pełnego energii i kreatywności, które dodadzą wnętrzu unikalnego charakteru.

Ładowanie...