Shabby Chic

Shabby Chic Meble z cyklu Shabby Chic posiadają romantyczną duszę z minionej epoki. Pudrowe róże, niemowlęce niebieskości i zielenie, rozbielone, pastelowe kolory, kwiatowe wzory, aniołki, hafty; na pewno rozjaśnią każde wnętrze i dodadzą jemu uroku.

Schaby Chic

to termin, który stworzyła Pani Rachel Ashwell. Napisała ona książkę pod tytułem Schaby Chic i opisała w nim styl aranżacji wnętrz, w którym głównym punktem są stare przedmioty. Zestawia się meble nowe z mocno zniszczonymi eksponując na pierwszym planie właśnie te zniszczone. Im przedmiot bardziej naznaczony czasem tym lepiej. 

Ponieważ nie zawsze łatwo o oryginalne stare meble dlatego postarza się je przez specjalne przecierki, obdarcia, spękania, niedomalowania, nakładanie wielu warstw farb itd.

Kolorystyka Shaby Chic to najczęściej jasne, rozbielone - tzw. pastelowe lub pożółcone odcienie. Złamane biele, szarości i wyblakłe róże i jasne błękity, ale także pożółcone, wypłowiałe czernie i brązy. Styl shabby chic jest stylem wyjątkowo romantycznym przez co uważa się go za kobiecy.

Shabby- oznacza stary, obdarty, zniszczony, podniszczony.

Chic- oznacza po prostu szyk.

Ładowanie...