Skórzana sofa chesterfield

Skórzana sofa chesterfield to nieodzownie ikona tego stylu. Pierwsze pikowane sofy chesterfield wykonane na zamówienie hrabiego Chesterfield  Philipa Dormera Stanhopa IV były tapicerowane skórą naturalną. Taka skórzana kanapa to synonim elegancji i luksusu.

Historia skórzanych kanap chesterfield.

W 1800 roku Oxford English Dictionary uznał nazwę Chesterfield za synonim skórzanej kanapy. Prototypy kanap chesterfield wykonane dla hrabiego Philipa Dormera Stanhopa IV spełniły wszystkie jego wymagania.

skórzana sofa

Sofa Chesterfield Vintage skóra Classic 2 osobowa

Hrabia oczekiwał, że zamówione przez niego kanapy będą jednocześnie wyrafinowane i wygodne. Miało też się z nich łatwo wstawać.

Najlepszym materiałem do wykonania takich sof okazała się skóra naturalna, która jest bardzo elegancka i wyjątkowo trwała. 

Dlaczego warto wybrać skórzaną sofę chesterfield?

Skóra naturalna to ponadczasowy materiał, który zawsze prezentuje się stylowo, a jednocześnie jest wytrzymały. Świadczy też o dobrym guście i szlachetnie się starzeje, dzięki czemu meble wykonane ze skóry będą nam służyć bardzo długo.

skórzana sofa chesterfieldSofa Uszak Chesterfield Lord Regent skóra Dubai 2 os. (foto:IdealMeble)

Zalety i wady skóry naturalnej

Największa zaleta skórzanych sof - trwałość.

Niewątpliwie bardzo istotną cechą sof i foteli chesterfield tapicerowanych skórą jest ich trwałość.

Na meblach skórzanych nie tylko bardzo długo nie widać upływu czasu ale jak już zaczynają się starzeć to dodaje im to jeszcze charakteru i elegancji. Po prostu skórzane meble bardzo ładnie się starzeją. 

Oczywiście skóra wymaga stałej impregnacji, jednak nie jest to kłopotliwe, a odpowiednio użytkowane i konserwowane meble na pewno odwdzięczą się nam wieloletnim perfekcyjnym stanem.

skórzana sofa chesterfield

Sofa Chesterfield Classic Z Kryształkami Skóra 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Sofa chesterfield zarówna ta z funkcją spania jak i bez może być dodatkowo z guzikami kryształowymi lub z kryształkami Swarovskiego.

Pielęgnacja skórzanych kanap chesterfield

Utrzymanie skórzanej sofy chesterfield w czystości jest bardzo proste i nie czasochłonne. Naturalna skóra odporna jest na działanie zabrudzeń i wody – zwłaszcza ta, która jest  regularnie impregnowana i natłuszczana. 

Na co dzień skórzane kanapy w stylu chesterfield warto przecierać miękką ściereczką np.: z mikrofibry z kurzu. 

skórzana sofa chesterfieldSofa Chesterfield Uszak Old w skórze (foto: IdealMeble.pl)

Dlaczego mówi się, że sofy skórzane są hypoalergiczne?

Meble tapicerowane skórą naturalną polecane są dla osób z alergiami. Skóra naturalna jest porowata,pory te ułatwiają cyrkulację powietrza między wnętrzem kanapy a otoczeniem.

Dzięki temu nie zbiera ona kurzu i roztoczy, jak np. kanapy tapicerowane innymi materiałami. 

Ponadto mówi się, że skóra oddycha oraz pomaga regulować poziom wilgotności w pokoju.

Tapicerka skórzana, a ekologia.

Niestety wiele osób uważa, że skóra naturalna to produkt nieekologiczny, ponieważ do jego wyprodukowania konieczne jest zabijanie zwierząt. 

Zazwyczaj jednak skóra naturalna jest tylko produktem ubocznym produkcji mięsa. Gdyby taka skóra nie była wykorzystywana to by się po prostu marnowała.

Meble skórzane są znacznie trwalsze od tych tapicerowanych tkaninami a zwłaszcza ekoskórami.

Dzięki temu kupując meble rzadziej i użytkując je dłużej nie przyczyniasz się do zaśmiecania planety.

Jeśli jednak jesteś weganinem lub po prostu interesują Cię kwestie związane z ochroną przyrody, musisz rozważyć ten dylemat według własnego kompasu moralnego. 

Czy skórzana sofa rzeczywiście jest taka droga?

Skórzane sofy chesterfield są zdecydowanie droższe od tych tapicerowanych innymi materiałami.

Jednak trwałość skórzanych sof powoduje, że uwzględniając czas użytkowania skórzanych mebli ich cena nie jest taka wysoka, być może jest niższa niż tych tapicerowanych tkaninami i ekoskórami.

skórzana sofa chesterfieldSofa Chesterfield Classic Plus rozkładana 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Sofa skórzana, a zwierzęta

Tu opinie są dość podzielone, ale chyba to zależy od samych zwierząt. Na pewno łatwo jesteśmy w stanie wyczyścić kanapę chesterfield z sierści czy piasku, które przynoszą nasze pupile, ale nie jest już tak odporna na pazurki. 

Jeśli wiemy że nasze zwierzęta chętnie drapią skórzane elementy wówczas warto się zastanowić czy nie wybrać sofy chesterfield w tkaninie.

Skórzana sofa chesterfield z funkcją spania.

Skórzane sofy chesterfield mogą posiadać funkcję spania zarówno te do spania okazjonalnego jak funkcje spania do spania codziennego.

Skórzana sofa chesterfield z funkcją spania wózkową

Chętnie wybierana przez klientów jest Sofa Chesterfield z funkcją wózkową. Jeśli sofa chesterfield jest naszym rodzinnym centrum spędzania czasu warto pomyśleć aby materac funkcji był również pokryty skórą, tak jak pozostała część sofy.

Wówczas rozłożona sofa chesterfield wygląda bardzo elegancko nawet wówczas gdy jest rozłożona. Siedzisko kanapy i funkcji spania tworzą sporo miejsca na którym można spędzić czas z rodziną lub z przyjaciółmi.

Taka powierzchnia spania przyda się jak widać nie tylko w nocy.

skórzana sofa chesterfield z funkcją spania

Sofa Chesterfield Normal w skórze 4 osobowa z funkcją spania tapicerowaną skórą (foto: Idealmeble.pl)

Jak już pisaliśmy w skórzanej sofie chesterfield dostępna jest też funkcja do spania codziennego. Zaletą tej funkcji spania jest to, że w prosty sposób z eleganckiej klasycznej pikowanej sofy możemy sobie stworzyć wygodne miejsce do spania.

Skórzana sofa Chesterfield z funkcją spania do spania codziennego

Funkcja do codziennego spania jest przystosowana do codziennego użytkowania. Ponadto posiada gruby materac wyposażony w sprężyny bonellowe.

Sprężyny bonellowe są wykorzystywane do materacy sypialnianych.

Narożnik Chesterfield Fine Ludwik 260x230 z funkcją spania codziennegoNarożnik Chesterfield Fine Ludwik 260x230 z funkcją spania codziennego (foto: IdealMeble.pl)

Skórzana sofa chesterfield z funkcją spania to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują od sofy chesterfield czegoś więcej niż tylko miejsca do siedzenia. 

Czy skórzana sofa chesterfield to dobry wybór?

Skórzana sofa chesterfield to bardzo dobry wybór. Taka sofa to nie tylko elegancja, to mebel na lata wygodny i bardzo wytrzymały. Dzięki temu, że możesz wybierać w bogatej ofercie wzorów, oraz wprowadzać swoje modyfikacje otrzymasz mebel wyjątkowy, niepowtarzalny, skrojony na miarę twoich potrzeb.

Skórzane sofy chesterfield wykonywane są na indywidualne zamówienie dlatego to ty decydujesz jakiej wielkości będzie twoja sofa.

Ty ustalasz jaka będzie wysokość siedziska, długość sofy cm głębokość. Czy sofa będzie z czy bez funkcji spania i jaka będzie powierzchnia spania.

Podsumowanie

Zalety skórzanych sof chesterfield:


- sofy dopasowane pod klienta

- trwałe

- odporne na zabrudzenia

- łatwe do utrzymania w czystości

- hypoalergicze

- skóra to materiał oddychający regulujący wilgotność

- eleganckie

- stylowe

- pasujące do wielu stylów

- ponad czasowe

- ekologiczne

- niepowtarzalne

Powiązane produkty