Sofy chesterfield - kunszt i piękno. Dlaczego warto je wybrać?

Jeżeli poszukujemy sofy do salonu  chcemy aby była wyjątkowa, wygodna i elegancka jednocześnie. Ważne jest też aby nasza sofa wyglądała pięknie nie tylko zaraz po zakupie, ale przez wiele lat. Czyli musi być dobrej jakości.

Posiadać solidny stelaż, którego nie widać, oraz trwałą i łatwą do utrzymania w czystości tapicerkę, którą widać i jest odpowiedzialna za wygląd naszego mebla.

sofa chesterfield skórzana

Sofa Chesterfield Classic Z Kryształkami Skóra Plus Rozkładana 2,5 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Dobrze jeszcze aby nasza sofa nie okazała się hitem jednego sezonu. Dlatego warto wybierać wzory, modele, które mają w sobie coś ponadczasowego. Łatwo jest kiedy dany model jest już długo na rynku i jego design jest zawsze aktualny, ale nawet w nowych modelach można zauważyć to “coś” co powoduje, że chcemy aby dany mebel był z nami długo. Wybierając mebel na lata warto zwrócić uwagę na sofę chesterfield. 

Sofa chesterfield charakteryzuje się klasyczną formą, która szybko się nie nudzi. Sofa chesterfield jest też meblem eleganckim, wykonywanym z dobrej jakości materiałów.

Ponadto jest to sofa pikowana. Pikowanie w stylu chesterfield jet głębokie i pomiędzy pikami powstaje charakterystyczny kształt rombu.

Sofy chesterfield popularne już od wielu lat.

Sofy chesterfield na pewno należą do mebli, które nie nudzą się od lat. Ponadto te sofy w stylu angielskim  odnajdują się w nie tylko w salonach klasycznych, urządzonych w stylu angielski, ale również w salonach nowoczesnych, minimalistycznych, czy nawet loftowych.

Styl glamour zaanektował sobie sofy chesterfield, oraz inne meble pikowane w stylu chesterfield  i dla wielu osób ta charakterystyczna, głęboko pikowana sofa chesterfield w stylu glamour jest po prostu sofą glamour.

Sofy chesterfield bardzo często pojawiają się w salonach urządzonych w stylu art deco, który słynie z wyrafinowanej elegancji i troski o każdy szczegół aranżacji.

Sofy chesterfield, fotele chesterfield, czy inne meble w tym stylu są chętnie wykorzystywane przez projektantów. Bardzo często widzimy je na ekranach kinowych, w filmach serialach Netflixa. 

Fotel chesterfield w Świątecznym programie „Sherlock” z udziałem Martina Freemana i Benedicta CumberbatchaŚwiąteczny program „Sherlock” z udziałem Martina Freemana i Benedicta Cumberbatcha (foto: christianitydaily.com)

Dlaczego tak często wykorzystuje się sofy chesterfield do aranżacji?

Sofy chesterfield doskonale odnajdują się w różnych stylizacjach, ponadto posiadają własny styl - charakter, który podkreśla charakter aranżacji. Niosą ze sobą elegancję i naturalne ciepło, dlatego nie narzucają się i wypełniając sobą przestrzeń potrafią zostać niezauważone. 

Dlaczego osoby, które w domu rodzinnym miały sofy chesterfield do swojego domu również szukają takich sof?

Może dlatego, że jak się raz spróbuje tego co dobre nie che się z tego rezygnować?

Myślę, że wygląd pięknych pikowanych sof to tylko jeden z ich atutów. Te sofy po prostu tworzą odpowiednią atmosferę. Na nich chce się spędzać czas: spotykać z rodziną, z przyjaciółmi, oglądać filmy czy czytać książki.

Sofy chesterfield tworzą rodzinny klimat, a jednocześnie są bardzo eleganckie i luksusowe. Są to w końcu cechy stylu angielskiego. Kanapa w stylu angielskim ma być piękna i bardzo wygodna. Nie mamy się w niej zapadać, mamy czuć się swobodnie, ale  nawet w dresie mamy wyglądać elegancko.

Sofa chesterfield madameSofa Chesterfield Madame Decoration 2 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Co jeszcze decyduje o tym, że warto zwrócić uwagę na sofy chesterfield?

Jak już mówiliśmy wcześniej nie chcemy co dwa lata szukać nowej sofy, kanapy. Warto dlatego postawić na jakość. Sofy chesterfield wykonywane są ręcznie z reguły w niewielkich zakładach. Nie każdy tapicer potrafi poprawnie wykonać pikowanie chesterfield w stylu angielskim. Wymaga to określonych umiejętności, oraz dużej siły.

Stelaże do sof chesterfield wykonywane są przede wszystkim z drewna. Meble takie są cięższe niż te z płyt ale za to są dużo trwalsze. W przypadku sof chesterfield mamy możliwość modyfikacji rozmiaru sofy i wzoru.

Dzięki temu, że stelaż jest wykonywany pod zamówienie możemy stworzyć dla siebie takie sofy chesterfield, które będą jedyne w swoim rodzaju.

sofa chesterfield artKanapa Chesterfield Art 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Ważnym użytkowym elementem w sofach chesterfield na który mamy wpływ jest tapicerka. Zarówno wśród skór jak i tkanin możemy znaleźć produkty o różnych właściwościach.

Wśród tkanin oprócz ścieralności ważne są również dodatkowe właściwości takie jak: utrudnione wchłanianie płynów,  łatwe czyszczenie, trudnopalność, czy tkaniny przyjazne zwierzętom.

Dobrze wybrana tapicerka będzie nam służyć bardzo długo i będzie wyglądać cały czas dobrze.

Jaki model sofy chesterfield wybrać?

Sofy chesterfield mogą dość znacznie różnić się między sobą. Kształtem, wielkością, wysokością oparcia twardością siedziska, czy oparcia. Jeśli chcemy wybrać taką sofę z której będziemy zadowoleni warto porozmawiać ze sprzedawcą.

Oprócz samego wyglądu sofy chesterfield nasza kanapa może mieć dodatkowe funkcje np.: pojemnik , funkcję spania, czy po prostu kółeczka. Wszystko zależy od tego czego potrzebujemy.

Sofa chesterfield z codzienną funkcją spaniaSofa rozkładana chesterfield Normal z funkcją spania codziennego 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Może być 4 osobowa sofa, 3 osobowa sofa, czy 2 osobowa sofa. Sofa może być też narożna wówczas może pomieścić jeszcze więcej osób.

Warto też zwrócić uwagę, że oprócz klasycznych modeli możemy również znaleźć sofę chesterfield, która będzie należała do mebli nowoczesnych, wówczas takie modele zachowują tylko najważniejsze cechy charakterystyczne dla sof chesterfield.

Oferta sof, oraz innych mebli w stylu chesterfield zaspokoi nawet najbardziej gusta najbardziej wymagających klientów.

Oferta mebli tapicerowanych w stylu angielskim zawiera zarówno sofy do użytku domowego: doskonale pasujące do salonu jak te które świetnie się sprawdza w biurach i kancelariach, pubach czy restauracjach. A więc sofa chesterfield to mebel który doskonale odnajduje się w przestrzeni publicznej jak i  w domowym zaciszu.

Sofa chesterfield w połączaniu z innymi sofami , czy fotelami tworzy pozwolą nam samodzielnie tworzyć własne dopasowane do naszych potrzeb zestawy wypoczynkowe służące komfortowemu wypoczynkowi na który z czystym sumieniem możemy sobie pozwolić po ciężkim dniu

Sofy chesterfield:

klasyczne do wypoczynku w ciągu dnia

z pojemnikiem na pościel

funkcja spania okazjonalnego

funkcja spania codziennego

Powiązane produkty

Napisz komentarz

Szukaj