Sofy glamour

Sofa glamour to inspiracja meblami z czasów Ludwika XIV, pełnego luksusowych wyrobów. Sofy w stylu glamour to nierzadko przepięknie pikowane oparcie, czasami gięte nogi (metalowe lub drewniane: drewno bukowe lub dębowe), błyszczące dodatki, ciekawe kształty, wszystko utrzymane w idei ekskluzywności, tworzące elegancką przestrzeń.

Glamour sofa z funkcją spania

Funkcja spania może być dodana do kanapy glamour, tworząc funkcjonalny mebel. Glamour kanapy sofy dostępne są w różnych wariantach rozkładania. 3 osobowa kanapa glamour rozkładana daje nam możliwość przenocowania 2 osób.

Styl glamour we wnętrzach

Pomieszczenia aranżowane w stylu glamour zazwyczaj utrzymane są w odcieniach bieli i czerni, ozdobione srebrem i złotem. Sporadycznie wprowadzane są intensywne kolory, a jeżeli tak, wówczas dominują odcienie fioletu oraz różu. Sofy i kanapy lubią się z intensywnymi barwami, z ciekawymi detalami,  uwypuklającymi sylwetkę mebla.

Wnętrze wykorzystujące meble, przede wszystkim sofy i kanapy glamour, jest z pewnością warte przemyślenia i dobrego rozplanowania. Z jednej strony sofa glamour symbolizuje przepych, ale nie oznacza to, że całe wnętrze musi być w ten sposób urządzone. Warto też zastanowić się nad stopniowym wprowadzaniem innych mebli czy dodatków w stylu glamour, aby dozować efekt i uniknąć kiczowatego rezultatu.

Sofy glamour - kluczowym aspektem jest połysk

Z sofą glamour idealnie korelują lampy glamour: kryształowe żyrandole czy dekoracyjne kinkiety, które nie tylko ozdabiają pomieszczenie, ale przede wszystkim stanowią odpowiednie doświetlenie innych elementów wystroju, podkreślając tym samym ich charakter.

Ładowanie...