Fotele

Fotel, Fotele to istotny element zestawu wypoczynkowego

Fotele to niewątpliwie bardzo ważny mebel.  Nie ma bardziej komfortowego rozwiązania dla naszych zmęczonych nóg i pleców niż unikalny. Fotel Uszak, fotel Chesterfield czy fotel Barcelona. To designerskie meble, które nie tylko przyniosą ulgę dla naszych mięśni i stawów, ale również wprowadzą unikalny charakter do salonu, sypialni czy pokoju gościnnego.

Fotele designerskie przenoszą nas w inny świat, gdzie zjawiskowy design łączy się z funkcjonalnością

Efektowna forma i atrakcyjna kolorystyka to najważniejsze cechy elementów znajdujących się w naszej ofercie. Wyjątkowe materiały pozwalają na efektywny odpoczynek. Zaskakujące, że fotel w domu często ma swojego właściciela dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór tego najodpowiedniejszego. Serdecznie zapraszamy do wyboru naszych mebli.

Fotele designerskie czy fotele klasyczne? Od ręki czy na zamówienie?

Pośród naszej ofert można znaleźć designerskie fotele gotowe, dostępne od ręki, takie, które możemy dla ciebie zamówić, oraz wykonywany na indywidualne zamówienie np.: pikowany fotel Chesterfield. Fotel chesterfield to wyjątkowy rodzaj foteli, który charakteryzuje głębokie pikowanie. Może być to kubełkowy fotel chesterfield przypominający swoją budową sofę, lub fotel Chesterfield Uszak, którego charakterystyczną cechą jest wysokie oparcie i uszy tworzące przytulne miejsce do odpoczynku.

Czy Fotel to mebel wyłącznie do salonu?

Bardzo często fotel kojarzy nam się z zestawem wypoczynkowym i wtedy rzeczywiście takie komplety możemy najczęściej spotkać w salonach. Coraz częściej bez względu jaki prowadzimy tryb życia każdy z nas potrzebuje swojej oazy odpoczynku miejsca przeznaczonego na relaks, dlatego tworzymy w domach, mieszkaniach takie miejsca.

Gdzie najlepiej wstawić fotel, a może fotele, wówczas będzie można odpoczywać w towarzystwie

Te miejsca nie muszą być w salonie. Dla jednych to miejsce bogate w rośliny, dla innych w książki a dla jeszcze innych w gry. Bez względu co  lubimy w takim miejscu przyda się właśnie fotel. Przy wyborze fotela należy szczególną uwagę zwrócić na jego wygodę, czy ma posiadać dodatkowe funkcje np.: obracanie, bujanie itp. Ponieważ najlepiej wypoczywamy jeśli nasze otoczenie jest piękne, dlatego design naszego fotela jest również bardzo ważny.

Jeżeli potrzebujesz prywatności, wybierz odpowiedni kształt fotela. Są fotele, których konstrukcja separuje nas od zewnętrznego zgiełku

Jeżeli zależy nam na prywatności i chcemy choć trochę odciągnąć się od świata zewnętrznego to doskonałym wyborem będzie dla nas fotel uszak. Fotel uszak z reguły jest kojarzony z pikowanym oparciem i stylistyką chesterfield, oczywiście takich foteli w naszej ofercie mamy bardzo dużo i poświęciliśmy im osobną kategorie, ale fotel uszak może być również nowoczesny, może mieć gładkie wysokie oparcie lub tworzyć bardziej fantazyjną bryłę jak na przykład fotel Egg. Fotel taki może mieć dodatkowo płozy, lub wbudowany mechanizm pozwalający na relaksacyjne bujanie.

Szukasz fotela idealnego do spotkań z przyjaciółmi? Wybierz fotel o niskim oparciu lub mniejszych podłokietnikach

Jeżeli z naszego fotela chcemy mieć kontrolę nad resztą pomieszczenia lub lubimy bardziej otwartą przestrzeń polecamy niżesz oparcia. Taki fotel sprawdzi się doskonale podczas długich rozmów z przyjaciółmi lub na wieczór gier samotny lub w miłym towarzystwie. Fotel o mniej rozłożystych bokach lub bez boków będzie doskonały na towarzyskie ploteczki, sprawdzi się też w mniejszych pomieszczeniach.

Jeśli lubisz styl klasyczny, pikowane oparcia to wiedz, że fotel chesterfield też może spełnić twoje oczekiwania.

W tej grupie foteli również znajdziemy pikowane fotele chesterfield, ale również lżejsze w stylu skandynawskim czy bardziej surowe w formie w stylu loft. Ponadczasowe wydaje się połączenie skóry i metalu chętnie wykorzystywane w stylu bauhaus. Jest też sporo foteli, które tętnią przepychem i błyskiem kryształowych dodatków dla miłośników stylu glamour.

Nie ma jednego idealnego fotela dla wszystkich dlatego pomyśl jakie chcesz aby spełniał zadanie, a później jak powinien wyglądać ten Twój wymarzony, idealny fotel.

Fotel chesterfield. Dlaczego warto na niego zwrócić uwagę?

Fotel chesterfield najczęściej kojarzy nam się z ekskluzywnym meblem nieodzownie związanym z eleganckim gabinetem czy biblioteką. Fotel Chesterfield może posiadać niskie, wysokie, miękkie, szerokie lub wąskie oparcie. Fotele Chesterfield mają swój początek w XVII wiecznej Anglii. Łatwo sobie wyobrazić surowe kamienne lub ceglane mury pomieszczeń ogrzewanych jedynie ciepłem kominka. To dlatego boki foteli chesterfield są mięsiste i grube, aby móc się w nie wtulić, aby izolowały nas o zewnętrznego chłodu. Bardzo prawdopodobne, że to jest właśnie powód dla którego fotel chesterfield posiada właśnie taką budowę. Przy tym Fotel Chesterfield Uszak dodatkowo mógł chronić jeszcze, za pomocą wysokiego oparcia i zamykającymi bryłę uszami, siedzącą w nim osobę przed przeciągami. 

Co wyróżnia fotele chesterfield?

Fotel Chesterfield to jednak przede wszystkim charakterystyczne, głębokie pikowanie wykończone guzikami. W przeszłości fotel Chesterfield najczęściej tapicerowany był skóra naturalną, obecnie częściej wykorzystuje się plusze, Velvet i inne tkaniny. 

Kiedy fotel chesterfield jest oryginalny?

Czy istnieje Oryginalna marka Chesterfield? Nie, bo Chesterfield to nie marka, a nazwa stylu dlatego każdy fotel chesterfield, czy inny mebel wykonany zgodnie z założeniami stylu jest tak samo oryginalny. W przypadku Foteli Chesterfield tak samo jak w przypadku innych mebli należy zwrócić uwagę na jakość wykorzystywanych materiałów, oraz jakość wykonania i pewne, bezpieczne źródło zakupu. 

Ponieważ te pikowane meble w stylu angielskim cieszą się niesłabnącą popularnością, dlatego przy wyborze fotela warto zwrócić uwagę na fotele Chesterfield.

Ładowanie...