Sofy

Sofa Chesterfield

W naszym dziale Sofy Chesterfield znajdą Państwo wyjątkowo bogatą ofertę pikowanych sof Chesterfield, klasycznych pikowanych sof w angielskim stylu. Wygodne sofy Chesterfield w ponadczasowej formie w skórze lub w pluszu w kolekcji Classic, Normal, March, oraz klasyczne wzory z możliwością modyfikacji wzoru i wymiaru z możliwością montażu sprężyn bonellowych.

Sofy Chesterfield to nasz sztandarowy produkt, który zdobywa ciągle nowych klientów

W ofercie znajdują się również sofy chesterfield z funkcją spania i bez, tapicerowane tkaniną/pluszem lub skórą. Wszystko po to aby sofy chesterfield z naszego sklepu były ozdobą Państwa salonów. Sofy Chesterfield to niewątpliwie ozdoba każdego salonu. Pikowana chesterfield sofa wygląda przepięknie zarówno we wnętrzach stylowych, jak ich nowoczesnych do których coraz częściej są wybierane.

Sofa chesterfield z funkcją spania, czy kanapa chesterfield?

Sofa chesterfield rozkładana to nie tylko model March czy Normal na niskich nogach. Wprowadziliśmy specjalnie dla Państwa model Canon na wyższych nóżkach, bo wiemy, że sofa chesterfield rozkładana ma być nie tylko wygodna i piękna, ale również użytkowa.
Od strony technicznej mebel, który posiada już funkcje spania to kanapa. Obecnie tych wyrażeń używa się jednak wymiennie i to, którego słowa używasz zależy bardziej od rejonu polski w , którym mieszkasz

Nowoczesna sofa

Nowoczesne sofy dzięki minimalistycznej formie też mają szeroką grupę zwolenników. Wysokiej jakości materiały powodują, że nasze sofy w skórze licowej, pony i w tkaninie są ozdobą nie jednego salonu, czy gabinetu.

Designerska sofa

Designerskie sofy, inspirowane ponadczasowymi projektami:

- Le Corbusier - sofa inspirowana projektem LC2, fotel Kubik inspirowany projektem LC2, narożnik Kubik inspirowana projektem LC2, sofa Kubik inspirowana projektem LC3 to kubełkowa forma mebli opartych o chromowany stelaż, wykonanych w skórze naturalnej.

- Barcelona - sofa inspirowana projektem Barcelona, fotel inspirowany projektem Barcelona to pikowane meble w tzw. słomkę, wykonanych w skórze naturalnej lub eko-skórze (skórze ekologicznej sztucznej).

Dostępne w naszej ofercie stylowe i wygodne sofy skórzane i materiałowe Chesterfield Sofa, Windsor czy York to rozwiązanie dla ekskluzywnych salonów i gabinetów.

Chesterfield sofa w aranżacjach

Pikowane sofy chesterfield w skórze lub pluszu to doskonały wybór do wnętrz stylowych i nowoczesnych. Szeroki wybór mebli wyróżniających się stylem i charakterem jest propozycją dla najbardziej wymagających klientów.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w meble z naszej kolekcji? Ponieważ została ona przygotowana w sposób bardzo skrupulatny i obejmuje elementy wykonane z najlepszych materiałów, gwarantujących komfort wypoczynku oraz atrakcyjne urozmaicenie każdego wnętrza. Wygodne sofy na sprężynach w salonach? Rozkładana sofa z pojemnikiem? Stylowa kanapa skórzana w Twoim gabinecie? Zapewniamy z całą odpowiedzialnością, że są to perfekcyjne propozycja dla osób lubiących wygodę, elegancję i intrygujący design. To oferta dla pasjonatów, potrafiących docenić najdrobniejsze szczegóły. Zachęcamy do wyboru odpowiedniego modelu do swojego domu.

Pikowane Sofy chesterfield w filmach

Sofy Chesterfield są chętnie wykorzystywana do aranżacji planów filmowych, programów telewizyjnych dlatego możemy je zobaczyć na ekranach kinowych i telewizyjnych np.: Ojciec Chrzestny, Piki Blinders, Friends, House of cards, Pięćdziesiąt twarzy Greya, Program Kuby Wojewódzkiego.

Wypoczynek chesterfield tworzą sofy, fotele, szezlongi, pufy dając możliwość aranżacji przy zachowaniu tego samego modelu. Sofy chesterfield, fotele oraz pikowana pufa stanowi doskonałe połączenie, spajając estetykę wnętrza.

Sofy Chesterfield - czyli krótka historia pikowanej kanapy Chesterfield:

Przyjmuje się, że Philip Dormer Stanhope IV hrabia Chesterfield żyjący w latach 1694-1773 jest odpowiedzialny za powstanie pierwszej skórzanej kanapy chesterfield. Sofa chesterfield już wtedy posiadała charakterystyczne dla obecnego stylu chesterfield głębokie pikowanie wykończone guzikami, nisko osadzoną podstawę. Założenie było, aby połączyć wygodę z wyrafinowaną elegancją, co w ówczesnych czasach wydawało się czymś niemal niemożliwym.

Pikowane sofy chesterfield to sofy stylowe, które od początku stawiały na wygodę i komfort użytkowania

Tkanina musiała być wytrzymała, a jednocześnie dobrze się prezentować. Z kanapy chesterfield miano wstawać bez wysiłku, a więc jej wysokość była istotna. Philip Dormer Stanhope IV hrabia Chesterfield zamówił wykonanie kanapy u rzemieślnika, któremu od razu na myśl przyszła skóra, będąca wtedy powszechnie wykorzystywanym surowcem. Prototyp okazał się perfekcyjny, a z biegiem czasu nie tracił na urodzie – wręcz przeciwnie – piękniał. I w ten sposób IV hrabia Chesterfield przyczynił się do powstania mebli, które są z nami już od blisko 250 lat.

Ciekawostką jest to, iż w 1800 roku Oxford English Dictionary uznał nazwę Chesterfield za synonim skórzanej kanapy.

Sofy chesterfield to sofy stylowe stworzone do odpoczynku

Swoim kształtem, Sofa Chesterfield zaprasza do odpoczynku i spędzenia czasu w gronie najbliższych. Rozkładana sofa zaczęła być produkowana w późniejszym czasie, aby mebel był jeszcze bardziej funkcjonalny.

Pikowane sofy chesterfield tradycyjne, kontra nowoczesne sofy chesterfield

Sofę Chesterfield możemy podzielić na tradycyjne takie jak: Sofa Chesterfield Classic, Sofa Chesterfield Orginal, Sofa Chesterfield Normal, Sofa Chesterfield Canon, Sofa Chesterfield Ideal, Sofa Chesterfield Violet, oraz bardziej nowoczesne takie jak Sofa Chesterfield Moon, Sofa Chesterfield Full Moon, Sofa Chesterfield London, Sofa Chesterfield Star.

Bez znaczenia czy powiesz sofa chesterfield, czy kanapa chesterfield to Twój wybór jest słuszny. Sofy stylowe to zawsze dobry wybór

Sofę Chesterfield możemy również podzielić na sofy 2 osobowe, 3 osobowe, 4 osobowe, 5 osobowe, i narożniki, oraz na sofy chesterfield z funkcją spania i bez funkcji.

Ładowanie...